Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Kuruldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Kuruldu!
31.08.2020 12:44:55

 

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Kuruldu!

Samsun Üniversitesi’ne Tıp Fakültesi kurulması Cumhurbaşkanlığı kararnamesi 30 Ağustos’ta resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Akasyamhaber olarak kurulması için kurulması için çok mücadele verdiğimiz Samsun Üniversitesi bilindiği gibi FETÖ’den devralınan Canik Başarı Üniversitesi’nde kurulmuştu.

Samsun’a ikinci bir üniversitenin gerekliliğini sürekli gündemde tutarak gerek Samsun STK’larını gerekse Samsun siyasetçilerini konuyla yakından ilgilenmelerini sağlamış ve Samsun’a ikinci bir üniversite mücadelesini başarıyla sonuçlandırmıştık.

Samsun’a ikinci üniversitenin gerekliliğini Akasyamhaber.com olarak Samsunlu akademisyenlerin, STK temsilcileri, gazeteciler ve bir gurup akademisyen tarafından hazırlanan ve sonrasında üniversitenin kurucu rektörü olan Mahmut Aydın’ın editörlüğünü yaptığı ‘Samsun’da İkinci bir Devlet Üniversitesi Kurulmasına ilişkin Raporları ilgililerin dikkatine sunarak önemli hizmetler vermiştik.

Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi ise Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinin Sağlık Bilimleri Üniversitesinden devralınarak kurulma işlemleri tamamlanmış olacak.

Akasyamhaber Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Cumhurbaşkanlığı FETÖ Canik Başarı Üniversitesi Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi Sağlık Bilimleri Üniversitesi SAMÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yiğit     2020-09-05 Hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkürler.
Meltem     0000-00-00 Olmayacak olan fakülte. Öğrencileri 10 sene omü tıpta eğitim alırlar sonra kapatılır gider.
muzaffer     2020-08-31 Maksat köklü üniversiteleri pasifize etmek. Çünkü eski üniversitelerde yeterli kadrolaşmayı sağlayamıyorlar. Bu nedenle yeni üniversiteler açarak kendi düşünce yapılarına yakın insanlar yetiştirmeyi hedefliyorlar. Muhtemeldir ki bu yeni fakültenin her türlü ihtiyacı hızlıca karşılanacak iken Omü Tıp Fakültesi daha da yoksulluğa maruz bırakılacaktır. Sonra birgün çıkıp Omü'deki hastaneyi kaldırıyoruz diyecekler. Olay budur.
GALERİLER