Şimdi de şifreleme iddiası gündemde!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Şimdi de şifreleme iddiası gündemde!
11.08.2022 13:07:12

 

Şimdi de şifreleme iddiası gündemde!

Bu yıl gerçekleştirilen ve soruların sızdırılmasıyla ilgili iddialar sonrası iptal edilen 2022 KPSS sınavıyla ile ilgi yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Eğitim Uzmanı Sadık Gültekin, doğru yanıtların sorularda şifreli bir şekilde verildiğini söyledi.

100 binlerce öğrencinin 31 Temmuz 2022 tarihinde girdiği 2022 KPSS Sınavı'nın lisans oturumunun ardından soruların sızdırılmasıyla ilgili çarpıcı iddialar ortaya atılmış, sınavla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmalar sürerken, Devlet Denetleme Kurulu tarafından sınavla ilgili bir problem olduğu doğrulanmıştı. Dün verilen kararla da KPSS'nin iptali duyurulmuş, ortaya atılan tüm bu iddiaların doğruluğunu ortaya koymuştu.

ŞİFRELEME İDDİASI

Ortaya atılan skandal iddialar devam ederken bir iddia da haber sitelerinin eğitim haberleri kategorisinde ismini sıkça duyduğumuz Eğitim Uzmanı Sadık Gültekin'den geldi. Gültekin, Türkçe sorularında şifreleme yaprak soruda doğru olan şıkkın verildiğini iddia etti. Söz konusu iddiasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Şifrelemeyi ilk kelime ile son kelimede yapmışlar. Soruda cumartesi kelimesi geçiyor. 4. soru da C seçeneği Cumartesi C ile başlıyor. Albert Camu da Camu'yu vurguladığımızda vurguda ilk C seçeneği gelir, Doğru cevap C. Vebayı vurguladığımızda da ilk seçenek hangisi 'veBa' B. Doğru yanıt B."

Kaynak: Haberler ve Bölge Gündem Haber

Şimdi de şifreleme iddiası gündemde!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri