Soyap Özlenilen İftar Çadırlarında Gönülleri Buluşturuyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Soyap Özlenilen İftar Çadırlarında Gönülleri Buluşturuyor
04.04.2023 15:48:00

 

Soyap Özlenilen İftar Çadırlarında Gönülleri Buluşturuyor

Samsun’da faaliyet gösteren 14 Sosyal Yardımlaşma Derneklerinin bir araya gelerek oluşturduğu Sosyal Yardımlaşma Platformu (SOYAP) özlenilen iftar çadırlarında gönüllüleri buluşturuyor.

Yetim Ve Dezavantajlı Bireyler İftar Çadırında Buluştu

SOYAP, ortak veri tabanı kullanan ilk sosyal yardım platformu olarak öne çıkıyor. Yardımlaşmanın yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetleri de ortaklaşa yaparak geniş kitlelere ulaşıyor. Ramazan ayı münasebetiyle iftar çadırı organizasyonunu hızla tertip ederek Samsun halkının hizmetine sundu. 29 Mart 2023 Çarşamba gününden itibaren başlayan iftar faaliyetinin ilk günlerinde sayının az olacağı düşünülerek, yetim çocuklar ve dezavantajlı bireyler davet edildi. Sonraki günler için tüm Samsun halkına yönelik olarak devam etti. 6 gününü geri de bırakan iftar faaliyeti,  kurulduğu günden itibaren yaklaşık 2 bin kişinin iftar açmasına vesile oldu.

Down Sendromlu Gençlerden Toplum Hizmeti

İftar çadırına gelen vatandaşlara, down sendromlu gençler yemek dağıtarak farkındalık oluşturdular. Güler yüzleriyle iftar çadırına neşe kattılar.

SOYAP yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; ‘’Sebze, kuru gıda, tatlı, tabak ve çatal gibi ihtiyaç duyulan malzemelere nakdi veya ayni destek sağlayan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Bu birliktelik Samsun’umuza çok şeyler kazandırıyor.’’ denildi.

 

 

 

Soyap Özlenilen İftar Çadırlarında Gönülleri Buluşturuyo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri