Starbucks’ta türk kahvesi söyle!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Starbucks’ta türk kahvesi söyle!
03.03.2022 14:30:38

 

Starbucks’ta türk kahvesi söyle!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Samsun’da gençlik buluşmasında konuştu.

 

“Türklerin bir şey yapamayacağı, Batı’nın yapabileceği” yönünde aydınların toplumu şekillendirdiğini belirten Bilal Erdoğan, TÜGVA etkinliğinde şöyle devam etti:

“Biz onların kapı kulu olursak gelişebiliriz, biz ancak onları taklit edersek bir şeye benzeyebiliriz’… Aydınlık olur mu böyle gençler? Dersinize giren öğretmeniniz size, ‘Çocuklar biz yapamayız ancak Batı yapabilir. Çocuklar biz ancak onlara özenirsek, onları taklit edersek bir yerlere gelebiliriz’ derse siz buna inanır mısınız? 100 yıl bunları söylediler çocuklara. Daha Cumhuriyetin ilk yıllarında, hatta Osmanlı’nın son yıllarında sınıfta öğretmenler çocuklara bunları aşıladı. Maalesef bugün dahi aydın geçinen bir kesimimiz hala aynı kafada.”

‘STARBUCKS’A GİTTİĞİN ZAMAN TÜRK KAHVESİ SÖYLEYECEKSİN’

Bilal Erdoğan, gençlerin bunlara inanmadıklarını yaşayışları ve kariyer kararlarını verirken göstermesi gerektiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben güçlü Türkiye’ye inanıyorum. Ben Türkiye’nin kendi kimliğini ihya ederek, kendi kültürünü yaşayarak, kendi inancını kuşanarak da güçlü bir ülke olabileceğine inanıyorum’. O zaman bunu hayatımızın her alanına yaymamız lazım. Gençlerin her alanda kültürüne ve değerlerine sahip çıkması gerekir. Starbucks’a gittiğin zaman Türk kahvesi söyleyeceksin mesela. Tamam, ben sana, ‘Starbucks’a gitme’ demiyorum. Sana latte içme demiyorum ama Türk kahvesine burun büküyorsan, onu biraz geçmişin bir şeyi olarak görüyorsan olmaz. Gıdadan örnek vermeyi seviyorum. Hamburgeri yiyeceksin ama benim Bafra pidemi ihmal etmeyeceksin. Veyahut elin gavuru bana hamburgerini 30 yıldır satarken ben de ona Bafra’mın pidesini nasıl satarımın hesabını yapacağım.”

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu’nun da kısa bir konuşma yaptığı programa Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, AKP İl Başkanı Ersan Aksu, TÜGVA İl Temsilcisi Mustafa Demir ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Starbucks’ta türk kahvesi söyle!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sinirherif     0000-00-00 Yani diyor ki bir manava gittiğinizde çorba isteyin. Valla bu kafa ile iyi yaşıyor. Tebrik ederim.
Sinirherif     0000-00-00 Korkma korkma yayınla yorumumu. Birşey olmaz. Reis tutup " gel la buraya, oğlum hakkında ne biçim laflar ediyon sen" diyecek hali yok :)
Sinirherif     0000-00-00 Oldu hemen söyleriz. Zeka fışkırıyor adamdan. Türk kahvesi içmek istiyor isen neden Starbucksa gidiyorsun. Kaç kere söyledim Bilal'e. İlaçlarını ihmal etme diye.
GALERİLER
Advert