Tramvayda bir kitap kurdu !
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tramvayda bir kitap kurdu !
10.10.2022 13:21:55

 

Tramvayda bir kitap kurdu !

1 Ekim'de başlayıp dün( 09-10-2022 Pazar günü) sona eren; Samsun TÜYAP 7. Karadeniz Kitap Fuarı'nın son günü için fuara giden bir tramayda ilginç görüntüler yaşandı.

 

Melike adlı bir öğrenci kız çocuğu; bir eliyle düşmemek için tramvayın demirlerine tutunurken; diğer eliyle de okumaya çalıştığı kitabıyla dikkat çekti.

Yanında  annesi ve İmam Hatip Ortaokulunda öğrenci olan ağabeyi ile birlikte, tramvayla TÜYAP'a yolculuk yapan Melike adlı kız öğrenciye; şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay ZERRİN de, fuarın son günü için TÜYAP'a giderken; yaında getirdiği 3 şiir kitabından " Sen Çarpar Bu Yürek " adlı şiir kitabından birini Melike adlı öğrenciye hediye etti.

O anda şaşkınlık ve sevinç yaşayan Melike ve annesi, şair Oktay Zerrin'e teşekkür etti.

Ayrıca  TÜYAP'ta birkaç kitap satın alan Oktay Zerrin; tramvayla Atakum Atakent'e dönüşü esmasında, oturması için kendisine yer veren; Samsun Modern Pazar'da ikâmet eden Şevki Yılmaz ve eşine de " Sen Çarpar Bu Yürek " adlı şiir kitabını hediye etti.

Yılmaz çifti de bu sürpriz kitap hediyesine teşekkür etti.

Oktay Zerrin; elinde kalan üçüncü şiir kitabını da yine Şevki Yılmaz'ın  yanında ayakta yolcuk eden ve OMÜ'de İktisat okuyan genç bir kıza hediye etti. Genç üniversiteli öğrenci kız; kitabın ücretini ödemek istediyse de Zerrin, bunun bir hediye olduğunu söyleyince kız öğrenci de Oktay Zerrin'e teşekkür etti.

Haber Merkezi- Samsun

 

Tramvayda bir kitap kurdu !
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri