Üzeyir Çakmaktaş’tan Beklenen Açıklama Geldi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Üzeyir Çakmaktaş’tan Beklenen Açıklama Geldi
20.10.2020 08:08:43

 

Üzeyir Çakmaktaş’tan Beklenen Açıklama Geldi

Twitter hesabından paylaştığı, Mehmet Ağar, Engin Alan ve Korkut Eken’in bir arada olduğu fotoğrafın Cumhuriyet Gazetesi tarafından, “Fotoğrafı Paylaşan İşkenceci Çıktı” şeklinde manşete taşınan Üzeyir Çakmak bir açıklama yaptı.

Çakmak açıklamasında, “Fotoğrafı ilk paylaşan ben değildim, ancak medya ve sosyal medya benim paylaşımımı esas alarak servis ettiler” diyerek şöyle devam etti;

Alıntı yapıp haber yapan gazetelerden biri de Cumhuriyet Gazetesi oldu.

Nedendir ve ne karın ağrısı vardı, bilemem; Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, geçmişimi –sözüm ona-didikleyerek tamamen iftira olan bir etiketle suçlamış, gazetesinde sürmanşete taşımış.

Kaynağı, dayanağı somut bilgi ve belgeler değil.12 Eylül Amerikancı darbesinden sonra yargılandığım bi davada itirafçı-ispiyoncu Tevfik Ağansoy’un zırva ve hezeyanlarını, kendisini kurtarmak için uydurduğu, kurguladığı yalanları baz almış.

Aykut Küçükkaya gazeteciye yakışır bir araştırma yapmadan-işine öyle geliyordu belki- iddiaları, daha doğrusu hezeyanları gerçek varsayıp beni vicdansızca ‘işkencecilikle ’itham etmiştir.

Şayet namuslu olup araştırsaydı sözü edilen tüm iddialardan aklandığımı, beraat ettiğimi görecekti. Bunu yapmadı; maksat üzüm yemek değil, bağcıyı dövmekti.

Yalancılık, sahtekarlık, gri-siyah propaganda, itibar suikastı normal haberci bir gazetenin yapabileceği eylemler değil; bu çirkinlikleri ancak tetikçi gazeteciler yapabilir.

Yapılan iftiradır, yalan haberdir, itibar suikastıdır; solcuları kekleyerek, solculardan geçinen iğrenç bir yayın anlayışıdır. Konuyu en kısa zamanda yargıya taşıyacağım.

Üzeyir Çakmaktaş Mehmet Ağar Engin Alan Korkut Eken Cumhuriyet Gazetesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri