Whatsapp reklam dönemi çok yakında başlıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Whatsapp reklam dönemi çok yakında başlıyor!
28.11.2018 10:21:30

 

Whatsapp reklam dönemi çok yakında başlıyor!

Facebook‘a yakın kaynaklardan aktarılan bilgiler doğrultusunda son zamanlarda Instagram ve WhatsApp‘ta peş peşe yaşanılan ayrılıkların en büyük nedeni olarak, yakın zaman içerisinde kullanıma sunulacak olan reklamlar olarak gösteriliyor.

Bilindiği üzere Facebook‘un sahip olduğu uygulamalarda kişilerin verileri toplanıp, reklamlar kişiye özel olarak hazırlıyor. İş böyle olunca, kullanıcılardan doğrudan veri toplamayı reddeden üst düzey yöneticilerin bu sebepten ötürü görevlerini bıraktığı iddia ediliyor.

Facebook 2014 yılında WhatsApp’ı satın aldığında, uygulamanın tamamen ücretsiz ve fonksiyonlar açısından diğer hizmetlerden tamamen bağımsız kalacağını açıklamıştı. Ardından WhatsApp kurucu ortağı Brian Acton, Mark Zuckerberg’in en başından beri hedefinin WhatsApp’a reklam alma olduğunu ifade etmişti.

WHATSAPP REKLAM

Yapmış olduğu isabetli sızıntılarıyla ünlenen WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan son bilgilere göre, Facebook, WhatsApp reklamları üzerinde çalışmaya başlamıştı. Bugün ise yaşanılan gelişmeye göre, önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte Durumlar kısmında reklamlar gösterilmeye başlanacağı ön görülüyor.

Yine aynı şekilde Facebook ve Instagram‘daki reklam algoritmasını devam ettirecek olan yetkililer, yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi rama alışkanlıklarımıza uygun olarak reklamlar bizleri karşılayacak.

Böylece reklamsız WhatsApp dönemi kapatacak olan yetkililer, şimdiden kullanıcıların büyük tepkisi ile karşılaşmış durumdalar. İlk olarak WhatsApp iOS sürümü için başlayacak olan WhatsApp reklamları, ilerleyen günlerde WhatsApp Android kullanıcıları için kullanıma sunulacak. Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

shiftdelete.net

​Facebook WhatsApp Instagram Mark Zuckerberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri