Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’dan Hamsi Festivali
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’dan Hamsi Festivali
12.01.2022 13:39:53

 

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’dan Hamsi Festivali

Yurtdışına belediyesinin gönderdiği geri dönmeyen onlarca kişi nedeniyle soruşturma geçiren Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Kadın Kollarının da bulunduğu davetlilere hamsi partisi verdi.

Samsun'da Yakakent Belediyesinin ismi gri pasaport ile göçmen kaçakçılığı yapıldığı haberleri ile gündeme gelmişti.

Yakakent Belediyesi tarafından, çoğunluğu Güneydoğulu olan 68 kişiye, yurt dışında çeşitli etkinliklere katılım için gri pasaport çıkartılmıştı.

Hazırlanan gri pasaportlar ile 68 kişi yurt dışına çıkarken, 63 kişinin geri dönüş yapmadıkları tespit edilmişti. Olay ortaya çıkınca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Yiğit hakkında soruşturma yapılması izni vermişti.

Olayla ilgili Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ise yaptığı açıklamada kendini savunarak, kendisinin de olayın mağduru olduğunu belirterek, bu organizasyon ile ilgili projenin kendilerine sunulduğunu ve mevzuatlara aykırı olmadığı için meclis onayı olarak, söz konusu kişilere gri pasaport verildiğini ifade etmişti.

PROJEYİ BELEDİYEYE O İSİM Mİ SUNDU?

Belediye Başkanı Kıyma, açıklamasında söz konusu projeyi kendilerine kimin sunduğu ile ilgili bilgi vermezken, gri pasaport düzenlenen 63 kişi ile organizasyonu AK Parti'den Samsun Milletvekili aday adayı olan R.U isimli bir bayanın yaptığı gündeme geldi.

 

R.U'nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde de görev yaptığı, bu görevi esnasında Valileri, Kaymakamları ve Beledileri ziyaret ettiği bu nedenle Külliye 'de ki işinden de el çektirildiği öne sürüldü. R.U'nun Yakakent ilçesine giderek, gri pasaport ile göçmen kaçakçılığı olayını organize eden bir projeyi Yakakent Belediyesine sunduğu ileri sürülürken, böylesi bir işin hangi şartlarda tezgahlandığı, gri pasaport yolu ile yurt dışına kaçırılan kişi ve kişilerden kaç para alındığı ise merak konusu oldu.

Kaynak: Samsunkenthaber

 

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’dan Hamsi Festivali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER