Yangınlar, Tahrik Ve Terör!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yangınlar, Tahrik Ve Terör!
02.08.2021 15:05:42

 

Yangınlar, Tahrik Ve Terör!

Son dört gün içinde 85 ayrı noktada başlayan orman yangınıyla Türkiye büyük bir felaketi yaşamaktadır. Bu yazının hazırlandığı saatlerde Çevre Bakanlığının açıklamasına göre 74 noktada süren yangın kontrol altına alınmış ve kalan 11 noktada da söndürme çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

Ülkemizin yeşil alanlarının karartılmasının yanında bu yangında şimdiye kadar dördün üzerinde insan hayatını kaybederken, binlerce canlı hayvan telef olmuş ve yüzün üzerinde de köy tamamen yanmış durumdadır.

Canlar, hayaller ve hatıralar tarumar olmuştur. Felaket gerçekten büyüktür. Türkiye’de ilk defa bu kadar çok noktada, aynı anda başlayan ve yıkıcı etkiler bırakan yangın felaketi milletçe yüreklerimizi de yakmıştır. Bisikleti ile itfaiyecilere su taşırken yaşamını yitiren, yüreği vatan sevgisi ile dolu genç kardeşimiz Şahin gibi, yangın bölgesinde binlerce insan bir taraftan canlarını korumaya çalışırken, bir taraftan da yangını söndürmek için devletin imkânları ile beraber seferber olmuş durumdadır. Çünkü bizler için başka vatan yoktur.

 

 

Yangınlar Tahrik Ve Terör!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER