Ertuğrul Hocam "Var" Diyorsa Bir Şeyler Vardır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ertuğrul Hocam
07.10.2020 06:47:45

 

Ertuğrul Hocam "Var" Diyorsa Bir Şeyler Vardır!

Türkiye Süper Futbol Ligi' nde hayata geçirilen " VAR " uygulaması; her ne kadar iyi niyetli bir sistem olarak kabul edilse de, çoğu takımların ve takım hocalarının güven ve beklentilerini tam manada  karşılıyamıyor gibi bir düşünce mevcut !

Yenen de yenilen takımlar da her maçtan sobra " VAR " kararlarını, uygulamasını beğenmeyip; bu uygulamadan doğan bazı hatalı kararların tatmin edici ve geçekçi olmadığı yönünde görüş bildiriyorlar.

Aslında; tamanlamıyla ve adil ugulanırsa faydalı bi sistem olduğu mâlum ama gel gör ki; çoğu takımlar ve hocalar dertli. Anlaşılan odur ki; bize 4 hakem de yetmiyor ! Bu gidişle 5 hakemi de görürek şaşmamak gerek ancak; bence az olsun öz olsun, doğru karar olsun, nitelikli olsun daha iyi.

Bir de geçenlerde; Türkiye PTT 1. Ligi' nin yeni takımlarından biri olan Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul SAĞLAM hocamız; Süper Lig' de uygulanan VAR Uygulamasının, 1. Lig' de de  uygulanması gerektiğini söyledi.

Bence de çok mantıklı ve doğru bir görüş bu. Zirâ; çok sayıda  takım, bu ligden Süper Lig' e yükselbilmek amacıyla, ekonomik olarak büyük paralar harcadı. Haliyle; 1. Lig' de de Süper ig gibi, şampiyonluk mücadeesi vermeye çalışan takımlar var.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER