Güncel
Giriş Tarihi : 16-09-2022 15:42   Güncelleme : 16-09-2022 17:44

İYİ Parti’ye çağrı Havacılığın şantajcısı hakkında soruşturma yapılacak mı!

Birçok skandalın altında hep aynı isim çıkmaya devam ediyor, daha önce de bir çok kez haksız kazanç ve şantajla medyalarda gündeme gelen İYİ Parti İstanbul Belediye Meclisi üyesi Ali Kıdık ile THK Üniversitesi eski Rektörü Ünsal Ban arasındaki çarpık ilişkiler gözler önüne serildi.

İYİ Parti’ye çağrı Havacılığın şantajcısı hakkında soruşturma yapılacak mı!

Airlinehaber sahibi ve başyazarı, duayen havacı Sefa İnan da kendisinin bu konuları defalarca yazdığını ama yetkililerin gereğini yapmadığını söyledi.

Konu ile ilgili görüşüne başvurduğumuz bir çok kişi de yıllardır havacılığın başına çökmüş bu çamur medyasından kurtulmanın sektörü rahatlatacağını ifade ediyor.

Mine kırıkkanat’ın iddiaları ve süperhaber.tv de yayınlanan haberleri ve belgelerin araştırılması bekleniyor.

Kırıkkanat, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ünsal Ban ile birlikte bir düzen kurmuşlar, daha doğrusu bir kumpas kurmuşlar. Türk Hava Yolları’nın THK’ya pilotaj öğrensin diye gönderdiği binlerce dolar harcayarak pilot olmak isteyen gençlerden yılda 12 bin dolar alıyor bu adamlar. O 12 bin doların yüzde 15’i bu Ali Kıdık’a gidiyormuş. Neymiş danışmanlıkmış. Ve bu da İYİ Partili İstanbul belediye meclisi üyesi. Havacı geçiniyor. Havacılıkla hiçbir ilgisi yok. Havacılıkla ilgili bir internet sitesi kurmuş, birden bire havacı olmuş. Yolsuzun teki, bu da İYİ Partili buyurun. Sürekli haktan twitler atarak kendini tanıyor."

İYİ PARTİ’YE İÇİN ÇAĞRI YAPILIYOR!

Adı geçen İYİ Parti İstanbul Belediye Meclisi üyesi Ali Kıdık’ın iddia edildiği gibi havacılık sektörünü haraca bağladığı ve bunu da İYİ Parti için yaptığı iddialarının açığa kavuşması için Kıdık hakkında soruşturma başlatılması gerektiği belirtiliyor.

Mesele şu sorular önemli;

Pasaportuna el konuldu mu!?

Neden Amerika için uğraşıyor?

Sezgin baran korkmaz ve ünal ban ile ilişkisi nedir?

Aylardır basında çıkan haber ve belgelere hakkında İYİ Parti Genel merkezinin sessizliğini bozması bekleniyor.

 

Recep YAZGANRecep YAZGAN