Kütüphanede hayat var samsun!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kütüphanede hayat var samsun!
29.03.2022 11:13:05

 

Kütüphanede hayat var samsun!

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, bu yıl ‘Kütüphanede Hayat Var’ sloganıyla Gazi İl Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen '58. Kütüphane Haftası' kutlama programına katıldı.

Kütüphanelerin okuyan, öğrenen, düşünen ve üreten bir nesil yetiştirilmesine, bilgi ve kültür mirasımızın gelecek kuşaklara aktarılmasına ve medeniyetimizin gelişimine önemli katkılar sağladığını belirten Dağlı, kütüphanelerin ve kullanıcı sayılarının çokluğunun bir ülkenin gelişmişliğinin ve kültürel seviyesinin en önemli göstergelerinden biri olduğunu dile getirerek, “Dünya ne kadar dijitalleşirse dijitalleşsin, teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin kitap vazgeçilmezdir Halk Kütüphaneleri; sanat, kültür, iletişim ve bilgi merkezi olmanın yanı sıra halkımız için bir üniversite niteliğindedir. Asıl görevi hayat boyu sürecek olan eğitimi devam ettirmek ve okuma alışkanlığını tabana yaymak olan Halk Kütüphaneleri, yaşam boyu alınacak eğitim ve öğretimi desteklerken aynı zamanda hayatın en önemli ihtiyacı olan bilgiyi toplayan, işleyen, hizmete sunan ve yeni bilgilerin üretilmesini sağlayan kurum olma özelliği taşımaktadır.

Bugün itibarıyla Gazi İl Halk Kütüphanemizle birlikte ilimizde sayısı 17’yi bulan ve hızla yayılan Halk Kütüphanelerimiz, güzel Samsunumuzu daha da güzel yapan unsurlardan biri haline gelmektedir. Bu kütüphanelerimizde sizlerin kullanımına sunduğumuz 348.533 kitap mevcuttur ve bunların sayısı her gün katlanarak artmaktadır. 95.780 üyesi bulunan kütüphanelerimizden 2021 yılı içerisinde toplam 112.426 kitap okuyucular tarafından ödünç alınmıştır. Az ya da çok demeden hepimiz kitap sahibi olmaya çalışalım.

Ufak dahi olsa evimizin bir köşesinde mutlaka kütüphanemiz olsun. Kütüphanelerin, huzurlu, mutlu, müreffeh, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir ülkenin teminatı olduğunu unutmayalım.” dedi.

Kütüphanede hayat var samsun!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert