Öğrenciler belediyeciliği öğreniyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Öğrenciler belediyeciliği öğreniyor!
30.11.2022 17:52:47

 

Öğrenciler belediyeciliği öğreniyor!

​ İlkadım Belediyesi Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okulu’ndan gelen yaklaşık 30 öğrenciyi ağırladı.

 

Belediye misafiri olan öğrenciler belediyenin birimlilerini gezip bilgiler aldı.

Belediye Hizmet Binası’nın gezilmesinin başlayan ziyaretin ilk durağı Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü oldu. İlkadım Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmaları ve hayata geçirilen projeleri anlatan Ruhsat ve Denetim Müdürü İbrahim Doğan,” Ruhsat ve işyerleri açma denetleme ve harçlarla ruhsat belgesinin örneklerini göstererek öğrencilere daha iyi bir anlatım sağladı. Akabinde Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar öğrencileri ile makamında görüştü. Öğrencilerin istek ve şikâyetlerini dinledi.

“Başarılar diledi”

Gençlerin talepleri doğrultusunda onların eğitim ve sosyal hayatlarını destekleyecek bir çok projeyi dikkate alarak destek verdiklerini kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Geleceğin büyükleri öğrencilerimizin şimdiden yerel yönetimlerle yakından ilgilenmeleri beni çok mutlu etti.

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, öğretmenleri Elif Bayram ve Havva Fidan birlikte bölümleri ile ilgili birimlerimizi ziyaret ederek çalışanlarımızdan yerel yönetimin işleyişi hakkında alışverişinde bulundular. Eğitim camiasından gelen taleplerini yerine getirmek bizim görevimiz. Yapılan bu ziyaretin geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hayatını boyunca onlarda güzel bir iz bırakmasını ümit ediyor, eğitim hayatınızda yanınızda olma sözü vererek başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

Öğrenciler belediyeciliği öğreniyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri