Samsun-Sarp demir yolu yapılacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun-Sarp demir yolu yapılacak!
19.04.2023 12:50:14

 

Samsun-Sarp demir yolu yapılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Samsun-Sarp demir yolu projesinin yapılacağını duyurdu.

AK Parti Trabzon milletvekili adayı olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir otelde düzenlenen Trabzon Yüzyılı, Trabzon Vizyon Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 513 kilometre uzunluğundaki Samsun-Sarp demir yolu projesi yapılacağını açıkladı.

Toplam 513 kilometre uzunluğundaki projeye değinen Bakan Karaismailoğlu, "Planlarımızı yaptık. Trabzon ulaşım ve lojistikle hızlanacak. Türkiye’de bir taraftan karayolu yatırımları devam ederken özellikle demiryolu ağırlıklı bir yatırım dönemine girdik. Planlamalarımız içerisinde Trabzon bu yatırımların ortasındadır. Samsun-Sarp demiryolu bunun merkezi de Trabzon. Toplam 513 kilometre uzunluğunda. Trabzon-Sarp 70 dakika, Trabzon-Samsun sadece 2 saat, Trabzon-Ankara da hızlı trenle 4,5 saat olacaktır bu yatırım yapıldığı zaman. 26 Nisan'da Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde Ankara-Sivas demir yolu hattımızı açıyoruz.

Ankara'dan Sayın Cumhurbaşkanı'mız ile trene bineceğiz önce Kırıkkale, Yozgat ve Sivas mitinglerimizi yaparak bu büyük hizmeti vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Bu hat bittiğinde sadece Sivas ile kalmayacak. Sivas'tan Erzincan'a, Erzincan'dan Erzurum'a, Erzurum'dan Kars'a ve Nahçıvan'a. Nahçıvan üzerinden Bakü ve Çin'e kadar bu yol oluşacak." şeklinde konuştu.

Samsun-Sarp demir yolu yapılacak!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri