Vuslat Derneği Ramazanda 20 Ülkede Yardım Faaliyeti Sürdürecek
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Vuslat Derneği Ramazanda 20 Ülkede Yardım Faaliyeti Sürdürecek
24.03.2022 16:21:49

 

Vuslat Derneği Ramazanda 20 Ülkede Yardım Faaliyeti Sürdürecek

Vuslat Derneği, Ramazan ayında Türkiye başta olmak üzere 20 ülkede ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere kumanya, zekat, fitre ve bayramlık kıyafet dağıtarak yardım faaliyetlerini sürdürecek.

Vuslat Derneği’nin sosyal medya hesaplarından duyurduğu Ramazan kampanyaları kapsamında ihtiyaç sahibi olarak belirlenen ailelerin evlerine kumanya yardımları götürülecek ve 20 ülkede "Ümmet Sofraları" çalışması ile iftar etkinlikleri düzenlenecek.

“Ramazan’a Kavuşmak Ne Güzel” sloganı ile bu sene yapılacak insani yardım çalışmalarını duyuran Vuslat Derneği Genel Başkanı Muhsin Keleş yaptığı açıklamada, “Ramazan ayında başta ülkemiz olmak üzere dört kıtada ve 20 farklı ülkede insani yardım faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. “Kavuşmak Ne Güzel” diyerek çıktığımız bu yolculuğa aziz milletimizi davet ediyoruz” dedi.

Vuslat Derneği üç aylarda 10 farklı ülkede ve medreselerde Ümmet Sofraları kurduğunu ve iftar organizasyonları gerçekleştirdiğini açıklamış, Ramazan ayı için çalışmalarına başladığını belirtmişti.

Hayırseverler Ramazan ayında da 20 farklı ülkede kurulacak Ümmet Sofralarına 1000 lira karşılığında sponsor olabilecek ve Türkiye’de desteklenen medreselerde iftar sofraları kurabilecek. Ayrıca zekatları ile gıda kolisi yardımları yapabilecek ve hafızların aylık bursunu derneğe bağışlayabilecek.

Vuslat Derneği tarafından yapılan açıklamada, yardım faaliyetlerinin yapılacağı ülkelerdeki ihtiyaç sahibi ailelere fitre ve zekat, çocuklara ise bayramlık kıyafet ve hediye oyuncaklar dağıtılacağı belirtildi.

Açıklamada, hayırseverlerin Ramazan yardım kampanyasına, "www.vuslat.org.tr" internet sitesinden, dernek genel merkezinden, ilgili hesap numaralarına "EFT/havale" yoluyla ya da "0212 659 28 80" numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destekte bulunabileceği kaydedildi.

 

 

 

Vuslat Derneği Ramazanda 20 Ülkede Yardım Faaliyeti Sürdürecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER