Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden YKS’ye Hazırlık Kampı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden YKS’ye Hazırlık Kampı
22.06.2021 11:16:35

 

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden YKS’ye Hazırlık Kampı

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, YKS’ye girecek 12. Sınıf öğrencilerine yoğunlaştırılmış üniversiteye hazırlık programı hazırladı.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Üniversite sınavına sayılı günler kala öğrencilerine yatılı kamp yaptı.12-17 Haziran’da 19 Mayıs Gençlik Kampında gerçekleşen YKS kampına 91 öğrenci ve 27 öğretmen katıldı.  26-27 Haziran’da gerçekleşecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına ( YKS) girecek öğrenciler yoğunlaştırılmış ders programı ile üniversite sınavına hazırlandı.

Üniversite kampı, 6 gün boyunca öğrencilere eksiklerini tamamlama, birebir soru sorma,moral,motivasyon,çalışma disiplini kazanma konularında çok şey kattı. Öğrencilerin çalışma disiplini kazanması ve eksiklerini tamamlaması için büyük fırsat sundu.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, Üniversite hazırlık kampında her gün düzenli olarak; 8:15-11:15 saatleri arasında deneme sınavı, 11:30-12:30 öğretmenlerle birlikte deneme analizi ve yapılamayan soruların çözümü. 13:30-18:30 TYT ve AYT konularının tekrarını kapsayan soru çözümleri ve eksik konuların tamamlanması 20:30-22:30 öğretmenler gözetiminde bireysel çalışma programını uyguladı. Her gün düzenli olarak yapılan deneme sınavlarının sonuçları ve analizleri öğrenci ve velilerle internet üzerinden paylaşıldı.

 

Kampla ilgili değerlendirmede bulunan öğrenciler şunları söyledi:

Fatma Güreldi, “Hocalarımızın hazırladığı plan program dahilinde 6 günlük sistematik bir çalışma yaptık. Her gün öğlene kadar çözdüğümüz denemelerin hemen ardından hocalarımızla birlikte analizini yapabiliyor olmamız ve bireysel çalışmamızı yaparken her branştan danışabileceğimiz hocalarımızın yanımızda bekliyor olması kampın bana sağladığı en büyük avantajlardan biriydi.  Sınava sayılı günlerin kaldığı bu kritik süreçte arkadaşlarım ve hocalarımla birlikte bir hafta geçirmiş olmak beni fazlasıyla motive etti. Kampın planlanması ve düzenlenmesinde büyük emeği geçen okul müdürümüz Fatma Akyol'a, kendi ailelerinden feragat edip geç saatlere kadar bizim sorularımızla meşgul olan hocalarımıza ve 19 Mayıs Gençlik Kampı yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Habibe Refahiyeli,“Kampın, günlük deneme, analiz, birebir soru çözümü ve konu anlatımı açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Konakladığımız mekânın çalışma alanına olan yakınlığı ve ihtiyaçlarımızın kolay temini çok iyiydi, eksiklerimiz öğretmen ve idarecilerimiz tarafından karşılandı.

Ahmet Yasin Çetin, "Başta katılma konusunda tereddütlerim olduysa da kampın içerisinde katılma kararının ne kadar isabetli olduğunu gördüm. Herkesin ders çalışıyor oluşu; özellikle yorgunluğun arttığı, masa başına oturmanın zorlaştığı şu günlerde ders çalıştırmak için önemli bir itici güç. Bunun yanında kamp deneme sınavı çözme temposu yakalayamayan öğrenciler için güzel bir rehber. Öğretmenlerimize sorularımızı doğrudan sorabiliyor oluşumuz olağanüstü bir avantaj" dedi

Kampla ilgili değerlendirmede bulunan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatma Akyol, “Geçen sene 20 Temmuz’da başlattığımız YKS hazırlık kampımızın son aşaması 12-17 Haziran’da 91 öğrencimizin katılımıyla gerçekleşti. Bu süreçte destek veren, bizi yalnız bırakmayan Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İrfan Yetik başta olmak üzere, Gençlik Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, 19 Mayıs Gençlik Kampı Müdürü Halim Seyhan ve ekip arkadaşlarına ayrıca bu süreçte katkı sağlayan emek veren öğretmen arkadaşlarımıza ve velilerimize çok teşekkür ederim.  Geleceğimizi inşa ve imar edecek evlatlarımıza da başarılar diliyorum” sözlerine yer verdi.

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi YKS Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER