Hükümetin Faizle İmtihanı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hükümetin Faizle İmtihanı!
28.09.2021 11:38:56

 

Hükümetin Faizle İmtihanı!

Ekonomide yüksek enflasyon ile kendisini gösteren kötü gidiş devam ediyor. Hayat pahalılığının sebebi olarak gösterilen market zincirleri, kabzımallar ve esnaf haksız yere suçlanmaktadır. İşin daha kötüsü ise çözüm önerileri arasında İslami değerlerden hiçbir kimse bahsetmemektedir. Bu nedenle biraz ezber bozmak gerekiyor.

Peki, ekonomide gerçek sorun nedir? İnsanları geçim sıkıntısına düşüren sebepler nelerdir? Kadınları istemedikleri halde zorla çalıştırmak ekonomik problemleri çözer mi? İşte bu ve benzer sorulara karşı kısa cevaplar vererek okuyucularımı hayatın gerçekleri ile yüzleşmeye davet ediyorum.

Sadece Türkiye’de değil bütün dünyada meydana gelen ekonomik sorunların kaynağı nedir? Çözüm olarak neleri öneriyorsunuz?

İnsanlar arasında savaş ve kavgaları çıkaran en önemli sebep faizdir. Çözüm ise faizin yasaklanması ve zekâtın verilmesidir.

Merkez Bankası faizleri yüzde 18’e düşürdü ve daha da düşüreceğini iddia ediyor. Bu durum gerçekleşirse yani faizler düşürülürse ekonomide düzelme olabilir mi?

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Hükümetin Faizle İmtihanı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER