Limon...!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Limon...!
21.12.2020 09:06:46

 

Limon...!

İnsan odur ki; hep bir anlam ve mana arayışı içindedir. Kimisi neyi aradığını ve aradığı değeri niçin aradığını bilmeksizin arar, kimisi de aradığı değeri biliyor olmasına rağmen ararken kaybolur anlamın ve mananın boşlukları arasında. Nitekim; “ Her arayan bulamaz lâkin bulanlar arayanlardır.”

   Öyle ânları olur ki insanın kör ve karanlık bir noktaya bütün umudlarını sığdırır. Güneşin aydınlığına ve sıcaklığına ellerini uzatamaz. Kapısı kapalı bir odada, kapıdan içeri sızan varla yok arası bir katrecik ışık huzmesine sarılıdır tahayyülleri. O ışık huzmesidir ömrünü taçlandıran. Ve yine aynı ışık huzmesinde bulur aşkı ve muhabbeti.

   Her türlü kusur ve noksan sıfatlardan münezzeh olan, kendisinden başka imdat edecek ilâh olmayan Allah (c.c), kâinatı aşk ve muhabbetle yarattı. Bu yaratılışın merkezinde olan insan da kalbine aşkı ve muhabbeti yerleştirdi. Lâkin; insan insana her dem şifa olamayabiliyor. İnsanın zehrini alan insan, ucu zehirli olan iğneyi kalbe kendisi batırarak zehir dolduruyor. Bu yüzdendir ki; insan, insanla kuramadığı bağını kâh bir bitkiyle kâh bir hayvanla veya herhangi bir canlı-cansız nesnelerle kuruyor. Bu noktada Prof. Dr. Psikiyatrist Kemal Sayar: “ İnsan, ömrü boyunca bağ kurmak istiyor. İnsanla kuramadığı bağı nesnelerle kuruyor, susuzluğunu gidereceği, sırtını yaslayacağı bir istinatgâh arıyor” diye söyler.Ü

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER