Canik Belediyesi'nden Pazar Yerlerine Olağanüstü Denetim!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Belediyesi'nden Pazar Yerlerine Olağanüstü Denetim!
30.03.2020 10:11:36

 

Canik Belediyesi'nden Pazar Yerlerine Olağanüstü Denetim!

Canik Belediyesi zabıta ekipleri, pazar esnafına ve vatandaşlara elle meyve ve sebze seçiminin yasak olduğunu hatırlatarak, sıkı denetim uyguluyor...

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın talimatıyla ilçe pazar yerlerinde denetimlerini sıklaştıran Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazarcı esnafına ve vatandaşlara  Koronavirüs salgınının önlenmesi için uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor. Tüm Bakanlıkların uyarılarını harfiyen uygulayan belediye ekipleri, Ticaret Bakanlığı'nın 81 İl Valiliği'ne gönderdiği yaş sebze ve meyvelerin toptan ve perekende satışına yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

 

Elle Sebze ve Meyve Seçimi Yasaklandı

Bakanlıkların talimatlarını bire bir uygulayan zabıta ekipleri tezgahlarda bulunan sebzelerin ve meyvelerin elle seçilmesinin yasak olduğunu hem esnafa, hem de vatandaşlara anlatarak bilgilendiriyor. Satış tezgahlarına "Sağlık Nedeniyle Ürünleri Elle  Seçmek Yasaktır" yazıları yazılarak sebze ve meyvelerin elle siçilmesinin önüne geçiliyor.

 

Tezgahlar arasına geniş mesafe kuralı

Ekipler ayrıca satış tezgahlarının arasının geniş tutulmasını, tezgah arası geçiş yerlerinin de açık tutulması için esnafa uyarılarda bulunuyor. Tezgah aralarında sıkışıklığa neden olabilecek kasa ve ambalajların bulundurulmasına izin verilmiyor.

 

Esnafın hijyen kurallarına uyması sağlanıyor

Denetimlerinde, satış yerlerinde çalışan ve görev yapan herkese hijyen konusunda uyulması gereken kullar hakkında bilgilendirme yapan ekipler, uymayanlara uyarılarda bulunuyor.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı Canik Belediye Başkanı Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER