Samsunspor Divanından kamuoyu açıklaması;İçişleri bakanı gerekeni yapmalıdır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor Divanından kamuoyu açıklaması;İçişleri bakanı gerekeni yapmalıdır!
12.12.2019 09:06:18

 

Samsunspor Divanından kamuoyu açıklaması;İçişleri bakanı gerekeni yapmalıdır!

Samsunspor Divan Kurulu, geçen Pazar günü oynanan Yeni Çorumspor maçı öncesi Samsunspor taraftarlarına güvenlik güçlerince uygulanan acımasız ve ölçüsüz güvenlik uygulamasını kınayan bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Yeni Çorumspor Başkanı adına da üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Özür dileyebilmek de adamlık ister. Sıkıntı statlarda güvenlik sağlama adına halkına eziyet eden güvenlik güçlerindedir. Keşke güvenlik güçleri hatalı taraftar varsa onları ayırıp suçsuz çoluk çocuğa bu acıyı yaşatmasalardı. O Vali ve Emniyet Müdürü gerekeni yapmamışsa ve bugün dahi yapmıyorsa, İçişleri Bakanı gerekeni yapmalıdır. Eğer o da yapmazsa, söylenecek söz, eskilerin deyimi ile “Kadıyı, kadıya mı şikayet edeceğiz” olacaktır.

Maç sırasında tribünlerde ve oyuncular arasında bir olay olmadığına göre asıl zarar gören Yeni Çorumspor ve Yılport Samsunspor camiası olmuştur. Polisin şiddetine uğrayan Samsunspor taraftarına geçmiş olsun diyor, Fatih Özcan’a da teşekkür ediyoruz.

Bir başkanın kendi kentinde bu duruma düşürülmesi de çok acı. Özellikle bu tür taraftarlara yönelik şiddet olaylarının hiçbir kentimizde olmamasını, taraftarlarında hiç bir tahrike alet olarak takımlarını sıkıntıya sokmamasını diliyoruz.

Samsunspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER