Palandöken,“Ahilik Geçmişimizin Mirası Geleceğimizin Teminatıdır”
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Palandöken,“Ahilik Geçmişimizin Mirası Geleceğimizin Teminatıdır”
18.09.2017 11:14:32

 

Palandöken,“Ahilik Geçmişimizin Mirası Geleceğimizin Teminatıdır”

​ANKARA- Ahilik Kültürü Haftası sebebiyle yazılı bir mesaj yayınlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,

“Yüzyıllardır birlik ve dayanışma içerisinde günümüze kadar varlığını sürdüren Ahilik, geçmişimizin mirası ve geleceğimizin teminatıdır. Bu mirası aynı birlik ve dayanışma içerisinde devam ettiren esnaf ve sanatkârlarımızdır. Bu yıl 81 ilimizde 30.su kutlanacak Ahilik Kültürü Haftasının tüm ülkemiz ile esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

-“AHİLİK GEÇMİŞTEN GELEN GURURUMUZ ÜLKEMİZİN IŞIK KAYNAĞIDIR”

Ahilik geleneğini 2 milyona yakın esnafın sürdürdüğünü vurgulayan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ahilik teşkilatı, Anadolu Selçuklularında başlamış ve Osmanlı’da devam ederek günümüze kadar gelmiş bir mirastır. Ticarette dürüstlüğü ilk şart kabul eden Ahilik geleneği, bugün sayısı yaklaşık 2 milyona ulaşan esnafımızla sürdürülmektedir. Dünyamız küreselleşme yolunda her geçen gün aşama kaydediyor. Güçlü devletlerin ve ekonomik sistemlerinin temeli esnaf ve sanatkarlardır. Esnaflığın ahi ahlakıyla korunması ve geliştirilmesi her zaman ilk hedefimizdir. Çünkü ahilik hem geçmişimizden beri süregelen gururumuz hem de ülkemizin ışık kaynağıdır” diye konuştu.

-“AHİLİK TEŞKİLATININ MİRASÇISI OLMAK BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞIDIR”

Ahilik Kültürü haftasının birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini dileyen Palandöken, “Ekonomik ve sosyal hayatın yönlendirilmesini sağlayan Ahilik teşkilatının mirasçısı olmak bizim için büyük gurur kaynağı.  Milletimiz dostluğu, kardeşliği, yardımlaşmayı ve dürüstlüğü kurumsal bir yapı halinde yüzyıllarca devam ettiren tek millettir. 18-24 Eylül tarihleri arasında 81 ilimizde kutlanacak olan 30’uncu Ahilik Kültürü Haftasının tüm milletimizce birlik ve beraberlik içinde bayram havasında geçmesini diliyorum” şeklinde söyledi.

TESK Bendevi Palandöken
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert