Samsun yenı̇ kütüphanesı̇ne kavuşuyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun yenı̇ kütüphanesı̇ne kavuşuyor!
10.09.2019 09:24:15

 

Samsun yenı̇ kütüphanesı̇ne kavuşuyor!

Samsun Kütüphanesi yeni yılda hizmete açılacak.

Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi şehrin kültür hayatına çok önemli bir katkı sağlayacak.

Yedi gün yirmi dört saat esasına göre hizmet verecek kütüphanede ilk etapta 120 bin kitap olacak.

Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi’nin yeni yılın ilk ayında hizmete alınacağını belirten Samsun İl Kültür Müdürü Adnan İpekdal, “Kütüphanemiz kullanıcı odaklı olarak dizayn edildi. Kütüphanemizde konferans salonu, fuaye alanı, koleksiyon odası, okuma araştırma salonu, çocuk kütüphanesi, Samsun kitaplığı bölümü ve süreli yayın bölümü olacak. Şehrin merkezinde bir noktada, eski kütüphanenin yerine inşa edilen kütüphanemiz, 7 gün 24 saat esasına göre hizmet verecek. Kütüphanemiz her yaş grubuna hizmet verebilecek konfora ve donanıma sahip. Kapasitesiyle de önemli bir birikime sahip olan kütüphanemizde son aşamaya gelindi.

Çevre düzenlemesinin de tamamlanmasının ardından modern ve yeni kütüphanemiz inşallah gençlerimizin ve öğrencilerimizin uğrak mekânlarından birisi haline gelecek. 2 Devlet Üniversitesi ve kültür şehri misyonu ile Samsun’umuz yeni kütüphane ile bu alanda potansiyelini en iyi şekilde değerlendirecektir. Yeni kütüphanemiz, eski kütüphanenin yerine inşa edilmesiyle de hafızayı muhafaza edecek. Önümüzdeki dönemde de Millet Kıraathaneleri ile gençlerimize bilimsel ve fikirsel yönden hitap edecek yeni yatırımlarla şehrimizi buluşturmayı hedefliyoruz.

Bizler çalışmalarımızla şehrimizi her yönüyle daha da geliştirmenin ve ileriye taşımanın gayretinde olacağız. Bu vesileyle Gazi İl Halk Kütüphanesi’nin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

 

Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi Adnan İpekdal Samsun İl Kültür Müdürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2019-09-10 bu binanın yerindeki eski bina şehrin kültür hayatına çok önemli katkı sağlamıyor muydu akasyam?zerdüşt palan vursan eşek yine eşek değil midir?bina yenilendi diye yapılan habere bakın, inşaat sektörünü ihya etme, israfı yüceltme haberi yapmışsın da haberin yok...
GALERİLER
Advert