Asiad Onursal Başkanı İşadamı Barış Aydın: Sistem değişikliği ekonomiye sıçrama yaptırır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Asiad Onursal Başkanı İşadamı Barış Aydın: Sistem değişikliği ekonomiye sıçrama yaptırır!
13.04.2017 10:03:10

 

Asiad Onursal Başkanı İşadamı Barış Aydın: Sistem değişikliği ekonomiye sıçrama yaptırır!

ASİAD Onursal Başkanı İşadamı Barış Aydın: “Ekonomide 17 Nisan’da çok farklı bir iklim başlayacak; 2002 sonunda başlayan hızlı yürüyüşümüz, sistem değişikliği ve güçlü lider sayesinde artık koşuya dönüşecek”

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Onursal Başkanı işadamı Barış Aydın, 16 Nisan referandumu ile gerçekleşecek sistem değişikliği sayesinde Türkiye ekonomisinde çok farklı bir iklimin başlayacağını ifade ederek, “2002 sonunda başlayan hızlı yürüyüşümüz, sistem değişikliği ve güçlü lider sayesinde artık hızlı tempolu bir koşuya dönüşecek” dedi.

Barış Aydın yaptığı açıklamada, 2002 sonunda başlayan tek parti iktidarı sayesinde elde ettiği siyasal istikrarla Türkiye’nin ekonomik potansiyelini harekete geçirerek, hızlı bir kalkınma trendi yakaladığını, 3 bin dolarlardaki kişi başına milli gelirin 11 bin dolara geldiğine işaret etti. Son 15 yılda Türkiye’nin üretim ve ihracatındaki artış, mega yatırımları ve ekonomik büyümesi ile dünyada kıskanılan, imrenilen bir ülke haline geldiğini anlatan Aydın, ekonomideki güçlenmenin toplumun refahına ve ülkenin dış politikadaki etkinliğine de büyük katkı yaptığını vurguladı. Aydın, Türkiye’nin 15 yılda, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, dünyada önemli bir ekonomik güç, her alanda çekinilen önemli bir küresel aktör ve dış yatırımcılar açısından bir cazibe merkezi haline geldiğini kaydetti.

 “Asıl sıçrama şimdi başlıyor”

Türkiye’ye ekonomide üst üste basamak atlatan son 15 yıldaki tek parti istikrarına karşın, çeşitli vesayet odaklarının açık ya da gizli engelleme, çelme takma girişimleri de olduğunu savunan Aydın, sistem değişikliği ve güçlü lider müessesesini tahkim edecek Anayasa değişiklik paketi ile bunların da aşılacağını ifade etti.

Aydın, 16 Nisan’daki referandumda Anayasa değişiklik paketinin kabulüyle gerçekleşecek sistem değişikliği sayesinde başlayacak yeni dönemde Türkiye ekonomisinin şaha kalkacağını ve asıl sıçramayı gerçekleştireceğini, artık onu kimsenin durduramayacağı savundu.

“Yeni bir çağ başlıyor”

Türkiye’nin 2023 hedeflerine 16 Nisan’da geçilecek Cumhurbaşkanlığı sistemi ve “güçlü lider” ile ulaşılacağını savunan Aydın, şu görüşleri dile getirdi:

“Anayasa değişikliği ile gerçekleştireceğimiz sistem değişikliği ‘güçlü lider müessesi’ni getirecek, o da ‘lider Türkiye’yi. Yeni sisteme geçişle, milletin seçtiği irade tüm vesayetlerden kurtulurken, bürokratik engeller ortadan kalkacak, hızlı karar alma süreci başlayacak. 17 Nisan’dan itibaren Türkiye, ekonomide ve her alanda, tüm yüklerinden, ayak bağlarından kurtuluyor. Milletçe; son 15 yıldaki kutlu yürüyüşümüzü hızlı tempolu bir koşuya çevirecek, çok farklı ve aydınlık bir çağ başlayacak. Ben inanıyorum ki yeni dönemde ekonomimiz şaha kalkacak ve asıl sıçramayı yapacak. 2002’den bu yana ekonomide kaydettiğimiz gelişme ve kalkınmayı hızlı bir yürüyüşe benzetirsek, artık o yürüyüş, üzerindeki ağırlıkları atmış, yüklerinden, kendini tutan tüm bağlardan kurtulmuş ve herkesten önce ipi göğüsleme azmiyle dolu kondisyonlu bir sporcunun hızlı koşmasına dönüşecek. İşte o zaman ekonomide Türkiye’yi kimse geçemeyecek. Bu moral ve kondisyonla, 2 trilyon dolarlık GSYH, kişi başına 25 bin dolar milli gelir ve 500 milyar dolarlık ihracat hedefimiz başta olmak üzere 2023 vizyonumuzdaki hedeflere rahatlıkla ulaşacağız. Milletimize hak ettiği tarihteki şanlı yerini yeniden kazandırmak için bu sistem değişikliği hayati önemde. Ben 2023 ve 2071 vizyonundan heyecanlanan bir işadamı olarak tüm vatandaşlarımızı; 16 Nisan’da bu sistem değişikliğine hep birlikte ‘evet’ diyerek, bu yeniçağı, kendi ellerimizle başlatmaya çağırıyorum.”

 

 

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği Barış Aydın referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert