Uluslararası Ali Fuad Başgil Sempozyumu Başlıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Uluslararası Ali Fuad Başgil Sempozyumu Başlıyor
11.10.2017 16:04:42

 

Uluslararası Ali Fuad Başgil Sempozyumu Başlıyor

Vefatının 50. Yıldönümünde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çarşamba Belediyesi işbirliği ile "Ali Fuad Başgil ve Siyasi Mücadeleleri Uluslararası Sempozyumu" düzenlenecek.

Çarşamba'da bulunan Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi'nde 13 Ekim 2017 Cuma günü saat 09.30'da başlayacak olan sempozyum 12 oturum halinde gerçekleştirilecek. Sempozyumda yurt içinden ve yurt dışından 65 bilim insanı bildiri sunacak. Samsun ve ülkemiz için bir değer olan Ali Fuad Başgil'in Din, Felsefe, Eğitim, Gençlik, Türkçe, Türk Modernleşmesi, Sosyoloji, Hukuk ve Siyasete dair düşünceleri bu oturumlarda tartışılacak.

Sempozyum ile ilgili konuşan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Ülkemiz için büyük bir değer olan Ali Fuad Başgil, hak ve adaleti en gür seda ile savunan bir hukuk ve düşünce adamıydı. 13 Ekim Cuma günü Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesinde, Ondokuz Mayıs Üniversite ile birlikte Ali Fuad Başgil ve siyasi mücadelelerinin konuşulacağı bir sempozyum düzenliyoruz. Sempozyuma tüm değerli Samsun halkını davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Sempozyum 13-14 Ekim tarihleri arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesinde gerçekleştirilecek. 

​Çarşamba Ali Fuad Başgil Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert