720 bin taşeron İşçi Kadroya Geçiyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
720 bin taşeron İşçi Kadroya Geçiyor
09.01.2017 13:19:07

 

720 bin taşeron İşçi Kadroya Geçiyor

Hükümet, devlete sızan FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı verdiği amansız mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürüyor.

İhraç edilen, açığa alınanların sayısı 120 bine ulaşırken; kamu personel rejimine 6 ay içinde neşter vuruluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu personeli rejiminde güvenin sarsılmadığı, şeffaf bir düzenleme yapacaklarını söyledi. Müezzinoğlu, kamuda dokunulmaz, imtiyazlı uygulamaların son bulacağı mesajını verdi. Kamu personel rejimine ilişkin reform paketi için 6 aylık bir takvim öngördüklerini belirten Müezzinoğlu, yeni düzenlemelerle sistematik imtiyazların son bulacağı mesajını verdi. Kamu personeli reformuna yönelik çalıştayların sürdüğünü anlatan Müezzinoğlu, taşeron işçilerin de bu kapsamda değerlendirilmesinin birinci öncelikleri olduğunu söyledi.

PERFORMANS SİSTEMİ

Buna göre; kamuda asıl ve yardımcı işi yapan 720 bin taşeron işçi Kamu Personel Rejimi'ne dahil edilecek. Asıl işleri yapanlar kadroya alınacak, yardımcı işlerde çalışanların da özel statülü sözleşme ile kamuda istihdamı öngörülüyor. Kamuda performans değerlendirme sistemi oluşturulacak..

Takvim

Kamu personeli taşeron işçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yusuf     0000-00-00 Işten ikarin işçiler neolucak hileyle yerlerini de alınan tasarımlar yeni bizler 8 yıl çalıştık sızdırıldı yerimize
Yusuf     0000-00-00 Ben taseron işçisiyim hep kadro bekledik beklerken işten cikarildik bizim yerimize hileyle kendi adamlarını aldılar biz 8 yıldır çalışıyoruz kadroyu biz hak ettik hakkımız ne olucakvdevletimiz el atarım temizlermi yazık deilmi bizlere ailemize
GALERİLER
Advert