Bakan Hulusi Akar "Fransa’dan Özür Bekliyoruz!"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bakan Hulusi Akar
07.07.2020 12:40:49

 

Bakan Hulusi Akar "Fransa’dan Özür Bekliyoruz!"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell görüşmesinde yaptığı açıklamada, "Bizim bir özür beklediğimizi Fransız dostlarımızın bilmesini istiyorum" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şu açıklamalarda bulundu

“Diğer taraftan ülkemizin de sahip olduğu hak, alaka ve menfaatleri dikkate almayan, onları bir tarafa bırakan, tek yanlı, objektif olmayan, ön yargılı bazı yaklaşımların da kabul edilemez olduğu da bir gerçektir"

 

- "Daha önce yaptığımız konuşmaların devamı niteliğinde olan son derece faydalı, samimi, verimli bir görüşme gerçekleştirdik. başta Libya ve Suriye olmak üzere bölgesel konularda da görüş alışverişinde bulunduk."

 

- "Türkiye ile AB arasındaki etkin iş birliği hem iki taraf hem de bölgemiz için çok ciddi şekilde önem taşımaktadır. Barış, dostluk ve ortak değerlerimize saygı çerçevesinde AB ile özellikle savunma-güvenlik konularında iş birliği ve diyaloğumuzu daha da geliştirmek istiyoruz. Bu çerçevede AB'nin Türkiye'ye ön yargılardan uzak şekilde ve objektif olarak yaklaşmasının her iki tarafa da büyük yarar sağlayacağını burada belirtmek istiyorum."

 

- "Bugün ayrıca Sayın Borrell'e Fransa'nın iddiası ile alakalı gerekli bilgileri de verdik. Teferruatlı bir şekilde izah ettik. Dolayısıyla Fransız iddialarının gerçekleri yansıtmadığını bir kez daha burada gözler önüne sermiş bulunuyoruz. Daha önce NATO'nun askeri ve sivil otoritelerine verdiğimiz, gönderdiğimiz bilgilerdi. Dolayısıyla bu bilgilerin bir şekilde tabii ki Fransızlar tarafından ulaşılacağını ve Fransız müttefiklerimiz tarafından da bu bilgilerin değerlendirilmesiyle gerçeklerin tam olarak anlaşılacağını ve onun sonucunda da bizim bir özür beklediğimizi de Fransız dostlarımızın bilmesini istiyorum."

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Hulusi Akar Josep Borrell Fransa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER