Bu bağışlar hayat için!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bu bağışlar hayat için!
04.11.2019 16:12:26

 

Bu bağışlar hayat için!

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ), toplumsal sorumluluk ilkesi gereğince 2019 Kızılay Haftası kapsamında Türk Kızılay Samsun Şube Başkanlığı ile Türk Kızılay Gençlik Şubesi iş birliğiyle gerçekleştirdiği kan bağışı etkinliği, farkındalığa hizmet ediyor.

OMÜ’nün Kurupelit Yerleşkesi’nde bulunan Öğrenci Yaşam Merkezi’ndeki etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran, Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Batuk, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulamaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan, Türk Kızılay Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel ile Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Bulut, Türk Kızılay Samsun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Hanife Papila, yetkililer ve öğrenciler iştirak etti.

29 Ekim – 4 Kasım 2019 tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası çerçevesinde Kurupelit Kampüsü’nde öğrenciler ve Üniversite çalışanları arasında farkındalık ve duyarlılık oluşturmaya dönük kan bağışı kampanyasında Türk Kızılay Samsun Şubesinin kurmuş olduğu çadırda gönüllüler kan bağışında bulundu.

Etkinlikte, beraberindekilerle Kızılayın kan çadırına giren Rektör Bilgiç, kan bağışında bulunan öğrencilerle sohbet edip gösterdikleri hassasiyetten ötürü kendilerine teşekkür etti. Ardından OMÜ Genç Kızılay Topluluğunun çocuklara yönelik hazırladığı oyuncakların sergilendiği standı ziyaret eden Rektör Bilgiç, burada Kızılaya dair düşüncelerini not kâğıdına aktardı. Rektör Bilgiç ve kendisine eşlik edenlerin ziyareti, Türk Kızılayın tarihinin ve yaptığı çalışmaların kadraja yansıdığı fotoğraf sergisi ile devam etti.

Rektör Bilgiç ve beraberindekiler Van Depremi’ni simülasyonla deneyimledi

Ziyarette Rektör Bilgiç ve diğer konuklar, kan bağışı kampanyası dolayısıyla Yaşam Merkezi’nde bulunan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına ait (AFAD) “deprem simülasyon tırı”nı da incelerken, burada 2011 yılında Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremin simülasyonunu beraberindekilerle deneyimledi. AFAD uzmanının direktif ve ikazları doğrultusunda hareket eden Rektör Bilgiç ve beraberindekiler yaklaşık 1 dakika süren Van Depremi’nin 15 saniyelik şiddetli anlarını yaşadı.

Üniversiteli gençlerin kanlarında iyilik var

Etkinlikte ayrıca Üniversitenin Genç Kızılay Topluluğunun Oyuncak Atölyesi Projesi doğrultusunda kurmuş olduğu stantta, ihtiyacı olan ilkokul öğrencileri için Üniversiteli gençlerin el emeği oyuncaklar sergilendi. Üniversitelilerin, Samsun esnafından temin ettiği kumaşlarla ürettiği oyuncaklar, ihtiyacı olan minik öğrencilere teslim edilecek.

Kan bağışı kampanyası kapsamında, bunların yanı sıra yine Genç Kızılay Topluluğunca hazırlanan “Benim için Kızılay Köşesi”nde Üniversitede öğrenim gören gençlerin Kızılay hakkındaki görüşlerine yer verilirken, İlkadım Baruthane Ortaokulu öğrencilerinin çizmiş olduğu resimler de katılımcıların ilgisine sunuldu.

​OMÜ Kızılay Kan bağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert