Çarşamba Belediyesi “Hayata Gülümse” Semineri Düzenledi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çarşamba Belediyesi “Hayata Gülümse” Semineri Düzenledi
22.02.2020 15:34:53

 

Çarşamba Belediyesi “Hayata Gülümse” Semineri Düzenledi

Çarşamba Belediyesi tarafından düzenlenen “Hayata Gülümse” adlı seminer Eğitimci- Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından gerçekleşti.

Cemil Şensoy Kültür Merkezinde saat 09:30’da öğrencilere, 19:00’da ailelere düzenlenen seminere Çarşambalılar yoğun ilgi gösterdi. Seminere Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, Çarşamba Müftüsü Osman Karagöz, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Seminerine, hayattan ibretlik öykülerle başlayan Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, özellikle internet bağımlılığı konusuna dikkat çekti. İnternet oyunları yüzünden yeni nesil çocukların gelişiminin olumsuz etkilendiğini ifade eden Aslanhan ailelerin bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Aslanhan, günümüz gençliğini bekleyen sıkıntılar, çocuğun başarısında anne-babanın rolü, velinin çocuğun başarısına etkisi, anne baba olarak doğru bildiğimiz fakat aslında yanlış davranış ve tutumlar, sevgi, saygı, iletişim gibi konulara farklı açılardan değinerek, katılımcılara çocukların gelişimlerini nasıl doğru yolda sağlayacakları hakkında bilgiler verdi. Sıtkı Aslanhan, dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Kültür-Sanat alanında hemşerilerimize faydalı olacak programlar, etkinlikler düzenliyoruz. Bugün Sayın Sıtkı Aslanhan Hocamızın iki programına da yoğun katılım oldu, ilçemizdeki en büyük salonumuz doldu taştı. Hemşerilerimizin gösterdiği bu ilgi Kültür-Sanat’a verdiğimiz önemin ne kadar doğru olduğunun göstergesidir. Biz geleceğe ve eğitime yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Çok şükür görüyorum ki sizler de bu anlayışla baktığınız için bugün buradasınız. Bugün bizlere deneyimlerinden ve bilgilerinden faydalandıran Değerli Hocamız Sayın Sıtkı Aslanhan’a ve Hocamızın iki programına da yoğun ilgi gösteren değerli hemşerilerime teşekkür ederim”dedi.

Programın sonunda Eğitimci- Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan'a Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan tarafından hediye takdiminde bulunuldu. Aslanhan konferans sonrası Cemil Şensoy Kültür Merkezinde konukların kitaplarını imzaladı.

Çarşamba Belediyesi Hayata Gülümse Hayata Gülümse Semineri Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert