Cezaevlerinde Yeni Dönem!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cezaevlerinde Yeni Dönem!
09.03.2020 14:45:32

 

Cezaevlerinde Yeni Dönem!

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen bir protokol ile cezaevlerinde kreş, anaokulu, lise ve meslek liseleri dönemi başlıyor.

Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile kapsamlı bir eğitim ve öğretim iş birliği protokolü imzalayarak cezaevlerinde kreş, anaokulu, lise ve meslek liseleri kuracak.

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bugün bir araya gelerek kapsamlı bir eğitim ve öğretim iş birliği protokolü imzalayacakları belirtildi.

Açıklamada, “Protokol kapsamında iş yurtlarındaki hükümlü ve tutukluların kurum içinde dört yıla kadar örgün eğitim veren mesleki eğitim merkezinde hem çalışıp hem de eğitimlerini tamamlamaları ve burada lise bitirme fark derslerini de görerek aynı zamanda lise diploması almaları sağlanacak" denilerek, ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklulardan 60 bininin mesleki eğitim merkezlerinden, 40 bininin ise diğer öğretim programlarından aktif olarak faydalanmasının ön görüldüğü kaydedildi.

Adalet Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı MEB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER