CHP'nin İş Bankası'ndaki hissesi için Yasal Düzenleme Geliyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP'nin İş Bankası'ndaki hissesi için Yasal Düzenleme Geliyor
11.10.2018 08:40:56

 

CHP'nin İş Bankası'ndaki hissesi için Yasal Düzenleme Geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan dönüşü yaptığı açıklamada CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleri için "Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin hazineye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. Dolayısıyla, MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan dönüşü uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtlarken CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İş Bankası hakkında konuştu;

İŞ BANKASI İÇİN YASAL DÜZENLEME

CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerine ilişkin daha önce değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ilişkiyi doğru bulmadığını ve düzenleme yapılması gerektiğine işaret etti.

* CHP’nin İş Bankası’yla ilişkisini doğru bulmadığınızdan söz etmiştiniz...

Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben “Senin kasana para giriyor” demiyorum ki. Biliyorsunuz, mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman.

HAZİNEYE DEVİR

Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin hazineye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. Dolayısıyla, MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim.

Hüseyin Likoğlu / Yeni Şafak

 

 

​Cumhurbaşkanı Erdoğan Mustafa Kemal Atatürk İş Bankası CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert