OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde Devir Teslim Töreni
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde Devir Teslim Töreni
12.09.2019 09:28:16

 

OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde Devir Teslim Töreni

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün yeni müdürü İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Bolat, düzenlenen törenle görevini teslim aldı.

OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlük makamında gerçekleşen devir teslim töreninde Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Enstitü Müdürlüğü görevine getirilen Prof. Dr. Ali Bolat’a görevini teslim ederek başarılar diledi.

Devir teslim töreni öncesi konuşan Rektör Sait Bilgiç, eski Müdür Prof. Dr. Bozkurt Koç’a Enstitüye verdiği emekler için teşekkür ederek şöyle devam etti: “Bozkurt Hocamız 3 yıldır büyük bir gayretle iyi çalışmalarda bulundu. Görev değişikliğinin sebebi, Üniversitemizin Psikoloji Bölümünde kendisine duyduğum ihtiyaçtan dolayıdır. Ancak ihtiyaç duyduğumuz her zaman Enstitü için yardıma koşacağını biliyorum. Ali Bolat Hocamız da, Bozkurt Hocamızdan sonra bu görevi en iyi şekilde yapabileceğini düşündüğümüz bir akademisyenimiz. İnşallah o da Enstitü için yapılan çalışmaları kaldığı yerden devam ettirecek. “

Yöneticiliğin bir fedakârlık işi olduğuna dikkat çeken Rektör Bilgiç “Yöneticilik gayret ve sabır gerektiriyor. Görev süresince de yıkıcı değil yapıcı davranarak geride iyi izler bırakmak önemli olan.” diye konuştu.

Görevi Prof. Dr. Ali Bolat’a devreden Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bozkurt Koç da “3 yıl boyunca elimizden geldiği kadarıyla Üniversitemiz ve ülkemiz adına gayret göstermeye çalıştık. Bunu yaparken de Rektör Hocamızın ifade ettiği gibi bir hizmet anlayışı çerçevesinde hareket ettik. Bu bir bayrak yarışı ve bundan sonraki süreçte Ali Hocamın bu görevi layıkıyla yapacağına inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum, Sayın Rektörümüze de güzel sözleri için ve teslim töreninde bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yeni Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Bolat da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bozkurt Koç Hocamızın Enstitü için çok güzel işler yaptığını gördüm. Benim şansım, Bozkurt Hocam gibi bu işin hakkını veren bir akademisyenden bu işi devralmak. Bu sebeple kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonra bana düşen, bu görevi hakkıyla yerine getirmek ve birimi bir adım daha öteye taşımaktır. Cenab-ı Hak mahcup etmesin inşallah.”

Enstitüleri üniversitelerin beyni ve düşünen kurumları olarak nitelendiren Müdür Ali Bolat “Fiziki olarak çok yer kaplamasalar da özgül ağırlık olarak çok ötede bir anlamları var. Bu durumun bilincinde bir akademisyen olarak elimden gelen hizmeti vermeye gayret göstereceğim. Sayın Rektörüme de takdirlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Devir teslim törenine ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran ve akademisyenler de katıldı.

 

 

 

 

Prof. Dr. Sait Bilgiç Prof. Dr. Bozkurt Koç Prof. Dr. Ali Bolat OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert