Advert
Palandöken, Kazalar Azalırsa Sigorta Primleri De Düşer
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Palandöken, Kazalar Azalırsa Sigorta Primleri De Düşer
22.09.2017 16:56:43

 

Palandöken, Kazalar Azalırsa Sigorta Primleri De Düşer

Trafik kazalarının azaltılmasına ilişkin yapılan çalışmaları desteklediklerini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kazaların azaltılmasına ilişkin başta hükümet olmak üzere ilgili bakanlıkların çalışmalarını destekliyoruz. Çünkü Kazalar ne kadar azalırsa trafik sigorta fiyatları o oranda düşer” dedi.

-“HERKES ÖZEN GÖSTERMELİ”

Ekonomi Bakanlığı tarafından Tavan fiyat uygulamasına rağmen zorunlu trafik sigortası primlerinin halen vatandaşa yüksek geldiğini de vurgulayan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Zorunlu trafik sigortası primlerinin düşmesi kazaların azalmasından geçiyor. Kazaların azaltılmasına ilişkin hükümet ve ilgili bakanlıklar tarafından atılan olumlu adımlar toplumun tüm kesimleri bir araya gelerek ortak politikalar üretmelidir” diye konuştu.

-“UFAK TEFEK KAZALAR RAPOR EDİLMEMELİ”

Sigorta şirketlerinin trafik kazaları nedeniyle ödenen hasarın miktarına bakmayıp kaza sayısının istatistiğini tuttuğunu ifade eden Palandöken, “Şehir içindeki küçük çaplı trafik kazalarında vatandaşımız çoğu kez bilinçsizce hareket ederek sigorta şirketinden tazminat alma yolunu tercih ediyor. Oysa ufak tefek hasarların olduğu kazalarda, aracın tamir masrafı, sigorta priminin artışından daha düşük kalabiliyor. Bu nedenle çok küçük çaplı hasarlarda vatandaşlar hemen sigorta şirketine başvurmak yerine hasarın bedelini ve sigorta priminin ne kadar artacağını çok iyi araştırmalılar” sözlerine yer verdi.

-“TİCARİ ARAÇLAR TDECRÜBELİ ŞOFÖRLER TARAFINDAN KULLANILMALI”

Trafikte diğer taşıtlara göre çok daha uzun süre kaldığı için kaza riskinin ticari araçlarda daha yüksek olduğunun altını çizen Palandöken, “Ticari araçlarda kaza riski diğer taşıtlara göre daha yüksek. Bu nedenle ticari araç sahipleri araçlarını kullanacak şoförleri çok iyi seçmeliler. Özellikle şoförlük eğitimi olan ve tecrübeli şoförlerin seçimi çok önemli. Ticari araç şoförlerinin normal ehliyet sahibi olanlara göre daha uzun süreli ve detaylı bir eğitimden geçmeleri gerekiyor. Bu eğitimler kaza sayısını da azaltacağı gibi insan canını da koruyacaktır” şeklinde konuştu. 

Ekonomi Bakanlığı Bendevi Palandöken Zorunlu trafik sigortası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert