Rotaryenler Samsun Okullarına İzinsiz mi Giriyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rotaryenler Samsun Okullarına İzinsiz mi Giriyor!
02.12.2019 09:55:28

 

Rotaryenler Samsun Okullarına İzinsiz mi Giriyor!

Samsun Atakum Rotary kulübü üyesi Münevver Uğurlu’nun Vezirköprü Kurçay Kuzgunkayası Ortaokulu’na İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden izin almadan seminer çalışması yaptığı ortaya çıktı.

Rotary Kulüplerinin Türkiye genelinde başlattıkları Rotary Okulda projesi İzmir, İstanbul, Ankara ve Bursa’nın ardından Samsun’da da hayata geçirilmeye başlanıldı.

Samsun Atakum Rotary kulübü de Samsun Vezirköprü Kuruçay Kuzgunkayası Ortaokulunda, ‘inovasyon ne demek, neler den oluşur, girişimcilik, düşünebilme yorumlayabilme, verimlilik, tasarruf nedir nasıl uygulanır, gelişmişlik örnekleri’ konularında seminer çalışmaları yapmak üzere bir program gerçekleştirdi.

Atakum Rotaract Kulübü üyesi, Münevver Uğurlu, Rotary Okulda faaliyetini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Uğurlu’nun “Geleceğimiz Gençlerimize güveniyoruz gururlanıyoruz” diyerek paylaştığı ve seminer çalışması yaptığı okul ziyaretini Samsun Milli Eğitim İl ve Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden izin almadan gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Atakum Rotary Kulübü üyesini okullara seminer çalışması vermek üzere kim ya da kimlerin davet ettiği merak ediliyor.

BAKANLIK YALANLAMIŞTI

Rotary kulüpleri, İzmir Valiliğiyle imzaladıkları protokolden sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nı ziyaret ederek projeyi bakan Ziya Selçuk’a anlatmışlardı.

Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Fatih Akçiçek, Bakan Selçuk’u ziyaretten sonra yaptığı açıklamada,

“Milli Eğitim Bakanımızı ziyaretimizin sebebi ‘Rotary Okulda’ konusunda bilgi vermekti çünkü proje beklenenin çok ötesinde talep görüyor, Rotaryenleri çok fazla heyecanlandırıyor.

Tahmin ediyorum ki ‘Rotary Okulda’ projesi ile ilgili eline çivi, çekiç almamış hiç tanımadığı bir okula hiç tanımadığı çocuklar için hizmet götürmemiş Rotaryen kalmayacak.

Bunu anlatmak için oluşturduğumuz heyet ile birlikte bakanımızı ziyaret ettik.

Kendisi daha önce İzmir Valiliği ile imzalanmış olan protokolü inceleyerek Bursa Valisi’ne iletilmesi konusunda yönlendirme yaptı. Bu da Sayın Bakanımızın bu projeye ne kadar yakın durduğunun bir göstergesidir” demişti.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada ise,

"Bazı medya organlarında yer alan, Bakanlığımızın 'Rotary Okulda Projesi'ne destek verdiği' iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımız tarafından bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen bir talimat bulunmamaktadır” denişmişti.

Samsun Atakum Rotary kulübü Milli Eğitim Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert