Samsun Büyükşehir Konservatuvarı’ndan büyüleyen gösteri; Son şafak, son dua!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Konservatuvarı’ndan büyüleyen gösteri; Son şafak, son dua!
19.03.2019 13:29:57

 

Samsun Büyükşehir Konservatuvarı’ndan büyüleyen gösteri; Son şafak, son dua!

​18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından düzenlenen 'Son Şafak Son Dua Çanakkale' gösterisi, Samsunluları büyüledi

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı öğrencileri tarafından uzun süredir hazırlanılan Son Şafak Son Dua Çanakkale gösterisi, izleyenleri gözyaşlarına boğdu. Vali Osman Kaymak'ın da izlediği oyun bitiminde uzun süre ayakta alkışlandı.

GÖZYAŞLARI VE ALKIŞ

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı kapsamında Türkiye'nin 7 bölgesinden kültürün de canlandırıldığı Tiyatral Danslı Gösteri', Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Salonu tıklım tıklım dolduran Samsunlular gösteri boyunca gözyaşlarına hakim olamazken oyun sonunda sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı.

Geçtiğimiz yıllarda Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde kapalı gişe oynanan gösteri bir kere daha tamamen dolu salonda gerçekleştirildi. Gösteriye saatler öncesinden gelen sanatseverler, yer kapmak için adeta birbirleri ile yarıştı.

VALİ KAYMAK'TAN ÇİÇEK

Vali Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş'ın da izlediği gösterinin yönetmenliğini Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Sanat Yönetmeni İzzet Kol yaptı. Vali Kaymak, Komutan Üstün ve Daire Başkanı Çamaş, gösteri sonrasında Sanat Yönetmeni Kol'un yanısıra emeği geçen öğretim elemanlarına çiçek sundu ve oyuncuları kutladı.

 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Çanakkale gösterisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER