Samsun Valisi Ümmü Gülsüm Mırık Oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Valisi Ümmü Gülsüm Mırık Oldu!
24.04.2019 10:40:55

 

Samsun Valisi Ümmü Gülsüm Mırık Oldu!

Samsun Vali Vekili Sayın İbrahim Avcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında, İlkadım Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Ümmü Gülsüm Mırık’a makamını devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Samsun Vali Vekili İbrahim Avcı'yı ziyaret eden İlkadım Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri Valilik Makamını ziyarete gelişlerinde Sayın Vali Vekilimize çiçek takdim etti.

Daha sonra 'Temsili Vali' olarak makam koltuğuna oturan İlkadım Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Ümmü Gülsüm Mırık yaptığı konuşmasında, 'Öncelikle bu önemli günde bana makamını devrettiği için Sayın Vali Vekilimize çok teşekkür ediyorum. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk bize 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını hediye etti. Çok teşekkür ediyoruz. Bugün de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi ve saygıyla anıyoruz. Atatürk’ün biz çocuklara en büyük mirası Türkiye Cumhuriyeti'dir. Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”dedi.

Vali Vekilimiz Avcı ziyarette yaptığı konuşmasında, '’Bu gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bizler bu günün yöneticileri olarak bayram kutlama etkinlikleri kapsamında geleceğemizin yöneticileri olarak makamlarımızı çocuklarımıza devrediyoruz. Bugün ben de kendi makamımı İlkadım Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Ümmü Gülsüm Mırık’a devrettim. Biliyorsunuz 41. TRT Ulusal Çocuk Şenliği kapsamında 14-21 Nisan 2019 tarihleri arasında 39 ülkeden 800 dünya çocuklarını ilimizde misafir ettik. Pazar günü ise çocuklarımızı Ankara’ya uğurladık. Etkinliğimizi başarılı bir şekilde tamamladık. Atatürk’ün çocuklara emanet ettiği ve dünyada bir daha eşi olmayan bu bayram vesilesi ile ben de bütün çocuklarımızın bayramlarını kutluyorum. Sizi yetiştiren başta anne babalarınız olmak üzere öğretmenlerinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından 'Temsili Vali' Ümmü Gülsüm Mırık, kabulde kendini tanıtan DSİ 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak’a içme suyunda kireçlerin daha iyi arıtılması için büyük arıtıcıların yapılması ve Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu’na ise Bayrak Tepe’ye çocukların oynayacağı parklar ve oyun alanlarının yapılması talimatlarını verdi.

Daha sonra 'Temsili Vali' Ümmü Gülsüm Mırık Büyükşehir Belediye Başkanlığını telefonla arayarak, okullarda kütüphanelerin yapılması konusunda destek olunmasını istedi.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Vekilimiz Sayın İbrahim Avcı konuk öğrencilere çeşitli hediyeler verdi ve günün anısına öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyarette ayrıca, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Aksoy, İlkadım Yunus Emre Ortaokulu idarecileri ve öğretmenleri de hazır bulundu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Samsun Vali Vekili İbrahim Avcı İlkadım Yunus Emre Ortaokulu Vali Osman Kaymak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER