Spor Bakanlığına Personel Alımı İçin Gözler Yeni Bakanda
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Spor Bakanlığına Personel Alımı İçin Gözler Yeni Bakanda
21.07.2017 10:51:06

 

Spor Bakanlığına Personel Alımı İçin Gözler Yeni Bakanda

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç personel alımları ve mülakatlara ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalara istinaden personel alımına ilişkin verilen sözlerin yeni Bakan Osman Aşkın Bak tarafından yerine getirilmesi talep ediliyor.

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç katıldığı bir TV programında önemli gündem değerlendirmelerinde bulunmuştu. Eski Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç yaptığı açıklamalarda personel alımlarına ve mülakatlara değinmişti. Eski Bakan Kılıç'ın konu ile ilgili olarak açıklamaları şöyle oldu;

ESKİ BAKAN KILIÇ'IN AÇIKLAMALARI

"Geçen sene yaptığımız kadar olmayacak. Geçen sene 1000 kadar atama yapmıştık ancak bu sene belli noktalardaki alanlara yapacağız. Çünkü bu mali tablo ve planlama içinde yapılması gereken bir şey ama tatbiki Milli Eğitim Bakanlığının da bu noktada ihtiyaçları oluyor bazı Bakanlıklarında oluyor ancak biz kendi açımızdan bu sayıya ulaşamayacağız. Buradan kardeşlerimize seslenmek istiyorum. Biz BESYO mezunu kardeşlerimizin Bakanlığımız ve başka Bakanlıklarda görev almaları için çalışmalarda bulunuyoruz. KPSS sonrası sözlü sınavlarda ilginç şeylerle karşılaştık. BESYO mezunu olup ta kendi branşları hakkında eksik bilgiye sahip olmaları bizi şaşırttı. Bizimde belli çerçevede personel planlaması Maliye ile yaptığımız çalışmada alabileceğimiz belli sayıda personel var. Başka branşlarda da değerlendirebiliyoruz arkadaşlarımızı. Ama onların kendilerini hazırlamaları çok önemli. Ben işin alanı ile ilgili sorumlu Bakanıyım burada iş üniversitelerde ve eğitimde."

GÖZLER YENİ BAKANDA

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından personel alımına ilişkin verilen sözlerin yeni Bakan Osman Aşkın Bak tarafından yerine getirilmesi talep ediliyor. Başbakan Binali Yıldırım'ın yeni Bakanlar Kurulunu açıklamasının ardından sitemize bu konu hakkında bir çok yorum ve geri bildirim aldık. Bu yorum ve geri bildirimlerde adaylar eski Bakan tarafından verilen sözlerin yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından yerine getirilmesi talep ediliyor.

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Akif Çağatay Kılıç Osman Aşkın Bak personel alımları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert