Vali Kaymak, SSMMMO 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Katıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Vali Kaymak, SSMMMO 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Katıldı
12.05.2019 11:50:22

 

Vali Kaymak, SSMMMO 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Katıldı

Vali Osman Kaymak, Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından 23. Olağan Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Hayrul Kayar, “Samsun çok önemli bir ildir. Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bölgenin çok önemli odasıdır. Her platformda maksadı aşmadan mesleki sorunlarımızı ifade ettik. Temsil noktasında, sorunlar ve çözümler noktasında gerçekten ilkadım şehri olduk. Bugün meslek yasamızın 30 yılındayız. Bizim her şeyden önce talebimiz 30 yıllık tecrübeyle meslek camiamızında görüşü alınarak bu meslek yasanın ilk maddeden son maddesine kadar elden geçmesidir.” dedi.

Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Genel Kurulunun hayırlı olmasını dileyen Valimiz Sayın Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Bende bir hukukçu olarak benzer meslek yanımız da aslında mali müşavirler ve muhasebecilerin de bir yandan hukukçu sayılmalarıdır. Bizim hukukumuzun yanında vergi hukuku ve maliye hukukudur. Bunları siz uyguluyorsunuz. İyi bir maliyeci ve iyi bir mali müşavir iyi bir hukukçudur. O yönüyle beraber çalıştığını düşünüyorum. Gerçekten sizlerin işini çok önemsiyoruz. Sizler hayatın ve ekonominin içinde şehrin gerçekleriyle her zaman yüz yüzesiniz. Sizlerin şehre büyük katkınız olduğunu düşünüyorum. Meslek odalarının şehre duyarlı olması olumlu yatıştırıcı öneriler getirmesi çok anlamlıdır. Her zaman Hayrul Kayar Bey bize yardımcı olan arkadaşımız. Birlik ve beraberlik çok önemlidir. Öncelikle mali müşavirler odasının çok duyarlı, birbirine destek olan ve meslek sorunlarını öncelleyen bir anlayışla yönetim oluşturmalarını önemsiyoruz.” dedi  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlattıkları ilkadım şehrinin Samsun olduğunu vurgulayan Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Biz milli mücadelenin başlatıldığı şehir olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. 100 yıl önce Atatürk Samsun’a gelirken İstanbul işgal altındaydı. Yokluk ve umutların tükendiği zaman Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a gelerek Kurtuluş Mücadelesini başlattı. Atatürk Samsun’a geldiğinde ise ‘Ben Samsun’u ve Samsun halkını gördüğüm zaman memleket ve millete ait bütün tasavvurlarımın, kararlarımın her hâlde başarılması mümkün olduğuna bir defa daha kuvvetle inandım.’ demiştir.

19 Mayıs 1919’un 100. Yılı kutlamalarında bende Samsun Valisi olmaktan büyük gurur ve onur duyuyorum. Tabi 100. Yıl etkinliklerimiz bütün hızıyla devam etmektedir. İnşallah 19 Mayıs günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ilimize teşrif edecekler. İnşallah 100. yıl kutlamaları hem milli ruhun Samsun’dan Türkiye’ye ve dünyaya yansımasını sağlayacak, hem de Samsun’un tanıtımına büyük katkı yapacak. Arkadaşlar, 100 yıl önceki milli beraberlik ruhuna ihtiyacımız var. Bu Türkiye Cumhuriyeti kolay kurulmadı. Etkinliklerdeki asıl amacımız; Samsun'dan bütün gençliğe ve bütün dünyaya milli birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmak ve canlı tutmaktır. Bunun için gayret sarf ediyoruz.” dedi.

Valimiz Sayın Osman Kaymak konuşmasının sonunda, “Bu güne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hayrul Kayar ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerimle, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na ayrıca Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Cemal Yükselen, Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetim kurulu ve üyeleri katıldı.

Vali Osman Kaymak Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler SSMMMO Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Hayrul Kayar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER