Yusuf Tekin Suat Kılıç’ı mı İşaret Etti
Reklamı Geç
Advert
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yusuf Tekin Suat Kılıç’ı mı İşaret Etti
31.12.2016 15:50:48

 

Yusuf Tekin Suat Kılıç’ı mı İşaret Etti

Milli Eğitim Bakan Müsteşarı Yusuf Tekin, bir bakanın kendisine Fethullah Gülen'den selam getirdiğini ve Erdoğan'a karşı uyardığını söyledi ve ortalık karıştı.

Tekin, katıldığı bir panelde şunları söylemişti:

"Bu tekelleşmenin, ülkenin bağımsızlığına, ülkenin geleceğine ciddi bir ihanet olduğunu alelen söylediğim için, bu ülkenin çocuklarını, gençlerini, dershaneler üzerinden devşirip beyinlerini yıkayarak yabancılaştırdıklarını, alelen söylediğim için 2013 yılı Ocak ayından itibaren bu anlamda şahsım, çalışma arkadaşlarım, ailem, çocuklarım üzerinden inanılmaz bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldım ve çok açık bir biçimde çok üst düzey bir kişi bir bakan tarafından, 2013 yılında 'Fetullah Hoca'nın selamı var. Tayyip Bey seni Milli Eğitim Bakanlığına müsteşar olarak alacak, seni uyarıyoruz. Gidersen, kabul edersen seni rezil edeceğiz, insan içine çıkamaz hale getireceğiz' bunu arkadaşlar bakın, bir Bakan söyledi."

Tekin'in sözünü ettiği 2013 yılında Milli Eğitim Bakanı olarak önce Ömer Dinçer ardından Nabi Avcı görev yapmış olmasına rağmen daha sonra Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile gözler Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç’a çevrildi.

Müsteşar Tekin Twiitter’da şu açıklamaları yaptı;

Zorunlu bir açıklama: Dün Trabzon'da bir konferansta yaptığım analiz esnasında kurduğum bir cümle üzerinden bir gazetede çok sevdiğim iki bakanım Nabi Hocam ve Ö. Dinçer hocanın isimleri speküle edilmiş. Konunun her iki değerli hocamla da ilgisi yok. Belirtmek istedim...

Zaten konuşulması gereken de isimler değil, FETÖ.

Bahse konu konuşmayı yaptığımız eski bakan, uzun bir süredir Ak Parti ile ilişiği olan biri değil;

Milletvekili de değil. Hatta aktif siyasette de değil. Açıklama gereği hissettim. Herkese mutlu yıllar.

Bilindiği gibi Yusuf Tekin, 2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanmış ve bir süre Suat Kılıç’ın yardımcılığını yapmıştı.

yusuf tekin suat kılıç Milli Eğitim Bakan Müsteşarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mankurt değilim     2016-12-31 biz oni anladuk
GALERİLER
Advert