Akraba Kayırmanın Zirvesi Necattin Demirtaş!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Akraba Kayırmanın Zirvesi Necattin Demirtaş!
23.10.2020 07:31:54

 

Akraba Kayırmanın Zirvesi Necattin Demirtaş!

İyi Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş’ın başkan danışmanları ve eşi Lütfiye Demirtaş’ın kardeşi Lütfü Çoşkun’u, başkan yardımcısı olarak ataması ulusal gündeme de taşındı.

Samsun İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, yerel seçimlerin üzerinden geçen 19 ay boyunca icraat yapmadığı için eleştirilirken, bir yandan da başkanın işe aldığı danışmanları ve başkan yardımcısı gündem oldu.

 

ÖNCE İŞE ALMADIM DEDİ, SONRA İTİRAF ETTİ

Başkan Demirtaş, işe aldığı 5 danışman için işe kimseyi almadım açıklaması yapmıştı. Daha sonra danışmanlarda belediye hizmet binasında kendine ait odaların fotoğraflarını sosyal medyada paylaşınca, Demirtaş, danışman aldığını itiraf etmişti.

 

KARDEŞİNİ BAŞKAN YARDIMCISI YAPTI

Başkan Necattin Demirtaş’ın eşi Lütfiye Demirtaş’ın kardeşi Lütfü Çoşkun, başkan yardımcısı olarak işe alındı. Demirtaş, Lütfü Çoşkun’a 6 müdürlüğün yönetimini verdi.

 

ULUSAL BASINA ÇIKTI

Başkan Necattin Demirtaş’a yerelde eleştireler sürerken işe alımlar, ulusal basına da yansıdı. TGRT Haber’de, Başkan Necattin Demirtaş için ‘Nepotizmin Zirvesi’ ifadesi kullanıldı.

Kaynak: Gerçek Taraf

İyi Parti İlkadım Belediyesi Necattin Demirtaş Lütfiye Demirtaş Lütfü Çoşkun İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2020-10-23 Belediye başkanı cumhurbaşkanına baka baka kararır...kayınçosını damat gibi bir yere oturtur...
GALERİLER