ABD Türkakım’a Karşı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
ABD Türkakım’a Karşı
02.12.2017 10:11:42

 

ABD Türkakım’a Karşı

ABD’nin, Rus doğal gazını Karadeniz üzerinden Türkiye’ye aktaracak olan ve halen yapımı süren ‘Türk Akımı’ doğal gaz boru hattı projesine karşı olduğu açıklandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Enerji Kaynakları Birimi Müsteşar Yardımcısı John McCarrick yaptığı açıklamada, ABD’nin, Rusya’dan başlayıp Karadeniz üzerinden Türkiye’ye aktarılması planlanan ‘Türk Akımıdoğal gaz boru hattı projesine karşı olduğunu söyledi. Hattın deniz kısmının inşaasının yüzde 30'u tamamlanmış durumda.

ABD KUZEY AKIM 2 HATTINA DA KARŞI

John McCarrick yaptığı açıklamada, ABD’nin aynı zamanda Rusya’dan Almanya’ya gidecek olan Kuzey Akım 2 doğalgaz boru hattına da karşı olduğunu ve hattın inşa edilmeyeceğini beklediklerini söyledi.

Kuzey Akım 2 hattının, Rus hükümetinin Ukrayna’dan Avrupa’ya ulaşan boru hattının yönünü değiştirerek, Ukrayna’yı aldığı geçiş ücretinden mahrum bırakmak için düşündüğü siyasi bir proje olduğunu kaydeden McCarrick, Rus doğalgaz şirketi Gazprom ile Avrupalı alıcılar arasında anlaşmaya varılırsa, Avrupalı şirketlerin Amerikan yaptırımlarına maruz kalma ihtimalinin olduğunu, hattın çizgilerini incelemeleri gerekeceğini söyledi.

Enerji Günlüğü

​ABD Türk Akımı doğal gaz boru hattı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert