Fevzi Apaydın: Motorlu Taşıtlar Vergisinde Adalet Sağlandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Fevzi Apaydın: Motorlu Taşıtlar  Vergisinde Adalet Sağlandı
23.03.2018 11:10:54

 

Fevzi Apaydın: Motorlu Taşıtlar Vergisinde Adalet Sağlandı

Kanundaki tanımdan kaynaklı olarak minibüslerden alınan otobüs vergisinin sona ermesi için TBMM genel kurulunda kabul edilen kanun tasarısının minibüsçü esnafı adına sevindirici olduğunu belirtti.

 TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Minibüslerden alınan otobüs vergisi sorununun bitişine ilişkin kanunun TBMM Genel kurulunda kabul edilmesi esnafımız adına sevindiricidir. Daha önce Maliye Bakanımız Naci Ağbal ile TESK’i ziyaretinde yaptığımız görüşme doğrultusunda hayata geçirilen bu düzenleme esnafımızı sevindirdi” dedi.

-“RUHSATA GÖRE VERGİ ÖDENECEK”

MTV Kanununda gerekli değişiklik yapılmasına ilişkin kanunun TBMM Genel Kurulunda görüşülerek kabul edilmesi ile bir haksızlığın ortadan kaldırıldığının altını çizen TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Yeni düzenleme ile her araç sahibi, ruhsatında ne yazıyorsa onun vergisini ödeyecek. Şöyle ki; ruhsatında minibüs yazan, vergi mükellefiyeti minibüs işletmesi olarak kayıtlı olan ve hatta trafik sigortası dahi minibüs olarak düzenlenen araçlar, iş MTV ödemeye gelince  otobüs kabul ediliyordu ve minibüs vergisinin iki katından fazla vergi ödeniyordu. Konunun TBMM Genel Kurulunda görüşülerek kabul edilmesi ile haksız bir uygula kaldırılmış oldu” diye konuştu.

“MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİNDE ADALET SAĞLANDI”

Yapılan değişiklikle motorlu taşıtlar vergisinde adaletin sağlandığının altını çizen Apaydın, “Ruhsatında minibüs yazan araçların Motorlu Taşıtlar Vergisi 888 TL olması gerekirken minibüsçü esnafı otobüs tarifesinden 2.241 TL vergi ödüyor. Bu çelişkiyi esnafımıza anlatmakta güçlük çekiyorduk. Yeni düzenleme ile bu haksız ve adil olmayan bu sistem düzeltildi. Yeni uygulama 2019 yılından itibaren yürürlüğe girecek. Düzenlemede büyük emeği geçen başta Maliye Bakanımız Naci Ağbal olmak üzere Bakanlığımızın değerli bürokratları ve Kanunun yasalaşması sürecinde katkısı olan herkese camiamız adına teşekkür ederim” şeklinde söyledi.

​ TŞOF Fevzi Apaydın Motorlu Taşıtlar Vergisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-03-24 EYY adalet bizede uğra biz adalet kazandık ama uygulayan olmadı artık ilahi adalete havale ettik haklarımzı haram ederek torpilcileri bahçelerimiz bar olduğunda doğanlar asker mahkeme karar verdiğindekilerde okullu oldu cumanız mubarek olsun diye kutla yanları her cuma davet ediyoruz ama tınmıyolar tüm bahçelerimiz açık bar içip naralar atanlar çalgılar sazlar, kanunlar acaba gaibanlaramı işliyo Samsun atakum Deniz evler 21 sokağı adalet terkedeli yıllar oldu cuma şimdi saat 24 ü geçti yıkılıyo
GALERİLER
Advert
Advert