Vezirköprü 'Yeniden Sami Pala' dedi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Vezirköprü 'Yeniden Sami Pala' dedi
19.12.2011 13:22:24

 

Vezirköprü 'Yeniden Sami Pala' dedi

AK Parti Vezirköprü ilçe Başkanlığı'na mevcut başkan Sami Pala yeniden seçilerek güven tazeledi. Selahattin Şen ve Sami Pala’nın aday olduğu AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanlığı Kongresi’nin galibi mevcut başkan Sami Pala oldu. Sami Pala 216 oy alarak tekrar başkanlığa seçildi.

Vezirköprü, Atatürk İş Merkezi Belediye Düğün Salonu’nda yapılan AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanlığı 4. olağan kongresinde delegeler yine, yeniden Sami Pala dedi.

Divan Kurulu’nun seçimiyle başlayan kongre, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, faaliyet ve bütçe raporlarının okunmasıyla devam etti.

LİSTELER DE NEDEN BAYAN YOK?
Sıra siyasi konuşmalara gelince, AK Parti Samsun İl Koordinatörü Recep Yıldırım, genel merkezin seçimlere tek listeyle gidilmesi konusundaki tavsiye kararına Vezirköprü’de de uyulmadığını görünce, duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, “Genel merkezimizin bir tavsiye kararı vardı. İkinci listeler konusunda. Vezirköprü ilçemizde de bu kararı dikkate almayanlar olmuş. Demokratik haktır diyoruz geçiyoruz her seferinde. Ama iki listede de göze batan bir durum var. O da, genel merkezin aldığı “Yönetim Kurulu listelerinde yüzde 30 genç ve yüzde 30 bayan üye bulunmalıdır” tavsiye kararıdır. Listelerde neden bayan üye yok?” dedi.

İKİNCİ LİSTENİN ŞANSI YOK
Daha sonra konuşan AK Parti İl Başkanı Osman Çetinkaya ise, ikinci listelerin hiçbir zaman şansı olmadığına dikkat çekerek, “14. kongremizi de gerçekleştirdik alnımızın akıyla. İkinci liste burada da var. Ama her zaman dediğimiz gibi ikinci listelerin şansı yok. Delegelerimiz mevcut başkanlarımıza değer veriyor, çalışmalarını görüyor. Görmezden gelemezlerde.. Başbakanımıza olan saygınızı, sevginizi takdir ediyorum.  Kongremizin ve çıkan sonucun Vezirköprü ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Recep Yıldırım’ın konuşmasının ardından, delege olmayan, hatta partiye bile üye olmayan bazı kişiler seslerini yükselterek kongreyi provake etmeye çalıştı. Yıldırım tepkiler üzerine, güvenlik güçlerini salona davet ederek olayların yatıştırılmasını sağladı.

Yapılan konuşmalardan sonra 2 listeyle ile sandığa gidilen seçimlerde, mevcut başkan Sami Pala 216 oy alarak tekrar başkanlığa seçildi. Selahattin Şen ise 175 oy aldı.

Seçimlerin ardından bir konuşma yapan AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Sami Pala, delegelere desteklerinden dolayı teşekkür ederek, bu zamana kadar yaptığı gibi, bundan sonra da ilçeye her türlü hizmetin sağlanması konusunda çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER