Abdulkadir Selvi yazdı; Erken yerel seçim olabilir mi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Abdulkadir Selvi yazdı; Erken yerel seçim olabilir mi!
02.08.2018 13:23:36

 

Abdulkadir Selvi yazdı; Erken yerel seçim olabilir mi!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü 'Muhalifler kaç imza topladı, yerel seçimler erkene alınacak mı?' başlıklı yazısında, erken yerel seçim kulislerini köşesine taşıdı.

CHP'de olağanüstü kurultay sürecinin partiyi çok yıprattığını ifade eden Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, parti içinde tartışmaların bitmesi için yerel seçimlerin öne alınmasını fırsat olarak görenlerin olduğunu söyledi.

Partide, iktidarın, yerel seçimleri kasım ayına çekeceği gibi bir beklenti söz konusu olduğunu yazan Selvi, 'Mart ayında yapılacak seçimlerin mevsim koşulları nedeniyle sıkıntılı olabileceği tezinden hareket ediliyor. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopteri, yerel seçim kampanyası sırasında düşmüştü.' dedi.

Erken yerel seçim için dile getirilen bir diğer görüşü ise Selvi, şöyle aktardı:"2017 referandumla, 2018 seçimle geçti. 2019’da da seçime gidip en azından önümüzdeki 8 ay boyunca ülkeyi seçim atmosferinde tutmayalım. 2018 yılı ile birlikte seçim defterini kapatıp, önümüze bakalım. Ekonomiyle ilgili kararları alıp uygulamak için 2019 yılını beklemeyelim görüşünde olanlar var.

Ancak yerel seçimlerin öne çekilmesini istemek yetmiyor. Anayasa değişikliği gerekiyor.

AK Parti ile MHP’nin sayısı buna yetmediği için bir anayasal engel söz konusu.

Abdulkadir Selvi erken yerel seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER