Atakum Anadolu İHL Genç sesler musiki yarışmasında il birincisi oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum Anadolu İHL Genç sesler musiki yarışmasında il birincisi oldu!
31.12.2018 16:22:54

 

Atakum Anadolu İHL Genç sesler musiki yarışmasında il birincisi oldu!

​Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi “Genç Sesler Musiki Yarışmasında” Samsun Birincisi oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Ortaokulları ve Liseler arasında düzenlenen “Genç Sesler Musiki Yarışması” Samsun Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşti.

Geleceğin sanatçı ve sanatsever bireylerini yetiştirmek, öğrencilerin sanata olan ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak, onları sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere teşvik etmek ve bireysel gelişimlerine katkıda bulunmak, musiki kültürünün tanıtılmasını, benimsetilmesini ve yaşatılmasını sağlamak amacıyla planlanan yarışmaya Samsun’dan 6 ortaokul ve 7 lise katıldı.

Birinci olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdülkadir Moral “ Öncelikle bu yarışmaya hazırlanmama yardımcı olan meslek dersi öğretmenimiz Ömer Akoğlu’na ve her türlü imkanı bana sağladığı için okulumuza çok teşekkür ediyorum. Bu yarışmaya katılarak kendimi geliştirme fırsatı buldum. Bu yarışmada birinci olmam bana güç verdi, cesaretlendirdi. Artık bu alanda ilerleyebileceğim konusunda kendime güveniyorum. Musiki müziğin aslıdır. Çok severek yaptığım bu işi daha da profesyonelleştirmek için elimden geleni yapacağım” diye konuştu

Genç Sesler Musiki Yarışması lise kategorisinde il birincisi Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi olurken ikinci Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncü ise Vezirköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

 

 

 

Millî Eğitim Bakanlığı Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER