Eğitim-Bir-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir: Çanakkale Bu Milletin Ruhudur!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Eğitim-Bir-Sen Samsun 2 Nolu  Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir: Çanakkale Bu Milletin Ruhudur!
21.03.2019 14:08:12

 

Eğitim-Bir-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir: Çanakkale Bu Milletin Ruhudur!

Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Akşemsettin İmam Hatip Lisesi ve Rıdvan Çelikel Fen Lisesinde düzenlenen Çanakkale Ruhu konulu konferansa Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz BAYRAM ve OMÜ Eğitim Fakültesi Sekreteri Eğitim-Bir-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir konuşmacı olarak katıldılar.

Konferansta Çanakkale Şehitleri Destanı aslında İstiklal Marşının daha önce ifade edilmiş halidir diyerek Çanakkale Şehitleri Destanında ve İstiklal Marşında geçen söyleyişlerin birbirine benzediğini örnekler üzerinden ifade eden Prof. Dr. BAYRAM, Mehmet Akif ERSOY ‘’Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı Yazdırmasın’’ derken aslında Çanakkale şiirinin ilk İstiklal Marşı olduğunu vurguladığının üzerinde durdu.

OMÜ Eğitim Fakültesi Sekreteri Eğitim-Bir-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz DEMİR ise Çanakkalenin Ümmetin varoluş destanı olduğunun üzerinde durarak. Çanakkale sadece Anadolu, sadece İstanbul değildir. Çanakkale Diyarbakır, Van’dır, Hakkâri’dir, Şam’dır, Bağdat’tır. Çanakkale Mekke’dir, Medine’dir, Kudüs’tür. Yani Çanakkale Ümmetin olduğu dünya üzerinde her bir karış topraktır dedi.

Çanakkale’yi iyi anlamamız iyi analiz etmemiz gerektiğini vurgulayan DEMİR bugün Srebrenista’da, Afrin’de, Cerablus’da, Doğu Türkistan’da, Arakan’da, Yeni Zelanda’da karşımıza yeniden gelmiş olan şer ittifakına, Haçlı Zihniyetine nasıl dur diyeceğimizin örneğidir Çanakkale diyerek sözlerini bitirdi.

Tevfik Yılmaz Demir Eğitim-Bir-Sen Samsun Çanakkale Ruhu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER