Esnaf sicil affı bekliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Esnaf sicil affı bekliyor!
04.10.2019 11:06:11

 

Esnaf sicil affı bekliyor!

Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma “Ekonomik nedenlerle kara listeye giren esnafımızın ayakta kalabilmesi için etkin sicil affının çıkarılması şarttır.”

ESNAFIMIZ KREDİYE ULAŞAMIYOR

Kredi bekleyen esnaf ve sanatkarın önünün açılması gerektiğine işaret eden Başkan Osma,‘Geçmişteki borçları nedeniyle bankaların kara listesine giren esnafımız krediye ulaşırken engellerle karşılaşıyor. Devlet destek veriyor, kaynak var ancak kara listede ismi yer alan esnaf kredi kullanamıyor. Esnaf ve sanatkarımızın krediye ulaşması için etkin bir şekilde uygulanacak sicil affına ihtiyaç var. Sıkıntı yaşayan esnaf ve sanatkar krediye ulaşırsa dükkanını kapatmak zorunda kalmaz. Esnaf krediye ulaştıkça işini büyütür, istihdama katkı sağlar ve işsizlik azalır. Esnafın durumunun iyi olması ekonominin de iyi olması demektir’ şeklinde konuştu.

ESNAFIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİ

2019 yılı bitmeden etkin bir sicil affı yasası çıkarılarak tüm bankaların sicil affına uymasının zorunlu hale getirilmesi gerek. Bu uygulama, hem esnafın geleceği hem de ekonominin canlılığı bakımından büyük oranda etkili olacaktır.

BEKLENTİ BÜYÜK

Salıpazarı ve Terme İlçelerimizin Afet bölgesi ilan edilmesiyle hem çiftçilerimizde hem de esnaflarımızda bu yönde bir beklenti oluştu diyen Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma “ Selde zarar gören esnafımızın SGK prim borçlarının ertendiği açıklaması memnuniyet vericidir. Ancak çiftçilerimizin Ziraat Bankasına olan kredi  borçlarının ertenlemesi ile ilgilide büyük bir beklenti vardır.”dedi.

sicil affı Salıpazarı Terme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert