Derin İzler Bırakan Bir Yıl!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Derin İzler Bırakan Bir Yıl!
04.01.2021 11:05:18

 

Derin İzler Bırakan Bir Yıl!

Dünya tarihinde milletleri üst üste felaketlerin, acıların ve hüzünlerin bunalttığı yıllar zaman zaman olmuştur. Kıtlık, sel, yangın, deprem ve uzun süren savaşların etkisinden toplumların bunaldığı, yüzbinlerce veya milyonlarca insanın bu girdaplarda kıvranarak hayata veda ettiği bilinmektedir. Yakın tarihte dünyada yaşayan tüm toplumların derinden hissettiği en büyük felaket, dört yıl süren Birinci Dünya Savaşı yıllarıdır. Savaş, kıtlık, açlık, salgın hastalıklar ve milyonların telefatı hayata damgasını vurmuş, o günün dünyasında yaşayan insanlar bir şekilde oluşan bu atmosferin acısından az veya çok tatmışlardır.

 

Dünyanın topyekûn aynı anda yaşadığı sıkıntı olarak 2020 yılının da gelecek dönemlerde ayrı bir yeri olacaktır. Bu yıl, salgın hastalığın dünyayı kasıp kavurduğu, milyonlarca insanın hayata veda ettiği, ülkeler ve kıtalararası ulaşımın durduğu, hayatın topyekûn sekteye uğradığı bir zaman olarak tarihte yerini çoktan almıştır.

 

Nasıl ki geçmiş asırlarda milyonlarca insanı zamansız alıp götüren, insanların yüreğine acılar bırakan salgın hastalıklar geldikten bir-iki sene sonra kaybolup gitmişlerse, hayatımızı olumsuz etkileyen Kovid-19 salgınının da sona ereceğini ve eski günler gibi rahat yaşamın kısa zaman içinde geleceğini biliyoruz.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER