Bakandan İl Müdürlerine Talimat, Öğrencilere müjde!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bakandan İl Müdürlerine Talimat, Öğrencilere müjde!
13.01.2017 11:15:24

 

Bakandan İl Müdürlerine Talimat, Öğrencilere müjde!

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, öğretmenlerden öğrencilere yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi ev ödevleri verilmemesini istedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, illere gönderdiği genelgede şunları kaydetti,

"Okullarımızda gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetlerinin etkili, kalıcı ve verimli olabilmesi, öğrenci, öğretmen ve velilerin yıl boyunca iş birliği içerisinde çalışmalarına bağlıdır. Okul dışı zamanlardaki eğitim, öğretim ve sosyal faaliyetlerin sürdürülmesi ve bu faaliyetlerin okul içi öğrenmelerle köprü kurarak bir bütün oluşturması ise öncelikle velilerin öğrencilere desteği ile mümkün kılınacaktır. Bu bağlamda, kazanımların ders dışı eğitim öğretim faaliyetleri, ev ödevleri veya sosyal faaliyetler yoluyla öğrencilere kazandırılması ayrı bir önem taşımaktadır.

 KİTAP OKUYUN SİNEMAYA GİDİN

Yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek tip alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesi, bunun yerine öğrencinin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması teşvik edilmelidir. Bu çerçevede, kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin tavsiye edilmesi uygun olacaktır."

 

​Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Yarıyıl tatili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert