Advert
Pınar Holt İle Çocuk Ve Ergenlerde Teknoloji Bağımlılığı Semineri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Pınar Holt İle Çocuk Ve Ergenlerde Teknoloji Bağımlılığı Semineri
20.12.2016 13:51:24

 

Pınar Holt İle Çocuk Ve Ergenlerde Teknoloji Bağımlılığı Semineri

Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Bandırma Anneleri ile ortaklaşa düzenlenen Davranış Bilimleri Uzmanı Eğitmen ve Yazar Pınar Holt’un “ÇOCUK VE ERGENLERDE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI” eğitim semineri gerçekleşti.

Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleşen seminere, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Seminer katılımcıları, kendilerine dağıtılan test ile teknolojiye bağımlılık düzeylerini öğrenmiş oldular.

Seminerinin büyük bir bölümünde Aile Tutumlarına değinen Pınar Holt; sağlıklı ailede büyüyen çocukların, başkaları tarafından sevilen ve kabul gören, iyi ahlak sahibi, ruh sağlığı yerinde bireyler olacağına değinirken, birbirini anlamayan, iletişimi kopuk, aile bağı oluşmamış bir ortamda büyüyen çocukların farklı alanlara ilgi duyacağı Ve bağımlılıklara meğilli olabileceğini belirtti.

Seminer etkinliğinin ardından Belediye Meclis Üyesi Fatma Sibel Salı, Belediye Başkanı Dursun Mirza adına Davranış Bilimleri Uzmanı Eğitmen ve Yazar Pınar Holt’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Pınar Holt Kimdir?

Davranış Bilimleri Uzmanı, Eğitmen ve Yazar Pınar Holt, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 -1999 yılları arasında İngiltere’de Dil ve Turizm eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye döndü.2013 yılında California Janus Universitesi  Davranış Bilimleri & Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji  Bölümü’nde eğitimine devam ediyor.

2013 yılından beri ağırlıklı olarak ‘Çocuk, Ergenlerde Duygu Durum Bozuklukları, Kaygı Bozuklukları, Öfke Kontrol Problemleri’, Çocuk & Ergenlerde Davranış Sorunları, Boşanma/Ebeveyn Ölümü sonrası Duygusal Problemler, Dikkat Eksikliği, Öğrenme Güçlüğü, Aile içinde Çatışma ve İletişim Sorunları’ gibi konularda ‘Bilişsel-Davranışçı Terapi’ ve ‘Oyun Terapisi’ teknikleri ile seminerler vermektedir.

Pınar HOLT, 2016 yılında The University of  Warwick’te ‘Bebek Beyin Gelişimi’ üzerine özel eğitim aldı. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde annelerle buluşup ‘Bebek Beyin Gelişimi’ üzerine seminer ve danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir.

 

Pınar Holt Davranış Bilimleri aile bağı bağımlılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert