SAMSUNSPOR'A 1,3 MİLYON BAĞIŞ
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMSUNSPOR'A 1,3 MİLYON BAĞIŞ
04.09.2013 14:09:01

 

SAMSUNSPOR'A 1,3 MİLYON BAĞIŞ

Galip Öztürk, Samsunspor'dan alacağını bağışladı Metro Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk'ten Samsunspor'a rekor bağış. Samsunlu işadamı Galip Öztürk, Erkut Tutu’nun başkan olduğu dönemde ekonomik sıkıntıların aşılması için kulübe vermiş olduğu 1 milyon 382 bin liralık borcun ....


 
Metro Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk'ten Samsunspor'a rekor bağış. Samsunlu işadamı Galip Öztürk, Erkut Tutu’nun başkan olduğu dönemde ekonomik sıkıntıların aşılması için kulübe vermiş olduğu 1 milyon 382 bin liralık borcun üstünü çizdiğini ve Samsunspor'a bağışladığını açıkladı.
 
1 MİLYON 382 BİN LİRADAN VAZGEÇTİ

Her zaman Samsunspor'a maddi manevi destekte bulunan Metro Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, Kırmızı-Beyazlı renklere ne kadar çok gönülden bağlı olduğunu bir kez daha gösterdi. Samsunlu işadamı Öztürk, aşığı olduğu Samsunspor'a karşı kendisini her daim sorumlu hissettiğini bunun gereği olarakta ekonomik sıkıntıların aşılması için kulübe vermiş olduğu 1 milyon 382 bin liralık borcu bağışladığını ifade etti. Öztürk, bu kararı almasındaki nedenin Samsunspor'u Süper Lig'de görme arzusu olduğunu ifade ederek işadamlarına da çağrıda bulundu.
 
 
SAMSUNSPOR VE SAMSUN AŞIĞIYIM

Samsunlu İşadamı Galip Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bir Samsun aşığı ve Samsunspor sevdalısı hemşeriniz olarak, doğduğum şehre ve onun sembolü haline gelmiş kulübümüze karşı kendimi her daim sorumlu hissettim. Bu sorumluluğumun bir gereği olarak Sayın Erkut Tutu’nun başkan olduğu dönemde ekonomik sıkıntıların aşılması için kulübe vermiş olduğum 1 milyon 382 bin liralık borcun üstünü çiziyor ve bu parayı kulübümüze bağışlıyorum.

KULÜBÜMÜZÜN YERİ SÜPER LİG'DİR

Bu kararı vermemin nedeni ise takımımızı yine Süper Lig'de görebilmek arzumuzdur. Kısıtlı imkanlarla hareket eden ve büyük Samsunspor taraftarının tribün desteğini arkasına alan Samsunsporumuzun hak ettiği yer elbette 1. Lig değil, Süper Lig'dir. Bugün kentimizin spor alanında sesini daha gür çıkarmasının yolu futboldaki başarılarımızdan geçmektedir. Bu vesile ile tüm Samsun halkına ve özellikle de Samsunlu işadamlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum.

" İŞADAMLARINA ÇAĞRIDA BULUNDU "

Anadolu şehirlerine şöyle bir baktığımızda ekonomisi büyüyen bütün kentlerimizin Süper Lig'de takımlarının bulunduğunu görüyoruz. Gaziantep, Bursa, Eskişehir, Trabzon bu kentlerin başında gelmektedir. Zira nüfus yoğunluğunun artması, beraberinde ekonomik büyümeyi getirirken, buna paralel olarak o şehrin futbol takımı da ön plana çıkıyor. Samsunumuzun hem nüfusu, hem ekonomik gücü bugün pek çok Anadolu kentinden büyüktür. Samsunspor’un başarılarla dolu şanlı geçmişi ise ortadadır.

KARŞILIK BEKLEMEDEN DESTEK

Hal böyle olunca, bugünkü sportif başarılarımız nüfus ve ekonomik büyüklüğümüzle ne yazık ki doğru orantılı değildir. Samsunlu işadamlarımızın yatırım yaparken bu gerçekleri göz önünde bulundurması, işlerini geliştirip büyütürken, Samsunspor’u unutmaması gerekir. Çünkü Samsunspor başarılı olursa, şehrin adı daha çok gündemde kalır, bu da şehrin ekonomik yapısına doğrudan etki yapar.

UMUYORUM ÖRNEK TEŞKİL EDER

Yaptığım bu bağış umuyor ve diliyorum ki, başta işadamlarımız olmak üzere tüm hemşehrilerimize bir örnek oluşturur ve imkanı olan herkes kulübümüze destek verir. Bu duygu ve düşüncelerle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir karşılık beklemeden, sade bir taraftar mantığıyla kulübümü desteklemeye devam edeceğimin altını çiziyor, takımımıza ve onun yöneticilerine başarılar temenni ediyorum."
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER